Baltalı katil mahkemeden tahliye talebinde bulundu

78

Bursa’nın  Hasanağa Mahallesi’nde  2018 yılının Şubat ayında meydana gelen olayda Cevdet U. bir fabrikada bekçilik yapan 1 çocuk babası Süleyman Kıran ile para yüzünden yaptığı tartışma sonucu balta ile öldürüldü. Polis ekipleri tarafından yapılan kısa bir araştırma sonucu güvenlik kamera kayıtlarından Cevdet U.’nun binaya girip çıkarken görüntülerine ulaşması üzerine gözaltına aldıklarında Cevdet U.’nun ayakkabılarında öldürülen Süleyman Kıran’ın kan izine rastlandı.

Polis merkezinde ifadesi alınan Cevdet U. işlemlerin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkeme sonrası tutuklanarak cezaevine gönderilirken Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten adam öldürmek’ suçundan müebbet hapsi talep edilen sanığın, yargılanmasına başlandı.

Mahkemede emniyette verdiği ifadeleri tekrarlayan Cevdet U “ Devlet kurumunda çalışmama rağmen ailemin geçimini daha iyi sağlamak için inşaat işleri yapıyorum. Süleyman Kıran ile evinin yanında bulunan boş arsaya bir ev yapmak için 25 bin liraya anlaştım. Ben kendi cebimden para harcayarak evi yaparak teslim ettim. Bana 20 bin lira ödemişti. Arada dövizde yaşanan artışlar yüzünden kendisinden ek ücret talep edince bana ödeyeceğini söyledi. Ama evi teslim ettikten sonra beni oyalamaya başladı.

Olayın olduğu gün komşum Anıl Eken benden balta istedi. Bende kendisi evde olmayınca baltamı eşine verdim. Daha sonra bahçede Süleyman Kıran’ı görünce aramızda tartışma çıkarsa kendimi korurum düşüncesi ile baltayı kendime yakın bir yere koydum. Aramızda bahçede tartışma başlayınca boğuşmaya başladık. Süleyman baltaya yönelince bende daha atik davranarak baltayı aldım ve ona bir kaç kez balta ile vurdum. Sonra Süleyman’ı eve soktum ve kanlanan fayansları banyodan aldığım havlu ile sildim. Evde para aradım ama bulamadım. Süleyman’ın üzerinde bulunan cüzdandaki para ile cep telefonunu alarak kendi evimin bahçesine giderek üzerimdeki kana bulaşmış elbiselerimi çeşmede yıkadım.

20 aydır cezaevinde tutukluyum, eşim şeker hastası ve tedavi görüyor. Oğlum da 2 ay önce ameliyat oldu. Cezaevi şartları benim için ağır ve yetersiz, yüce mahkemenizden tahliyemi talep ediyorum” dedi. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar verip, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.