Kürtçe şarkı söylene polis müdahalesi yalan çıktı

156

Batman Valiliğince,  Sosyal medya paylaşılan ve bir anda Ternd Topic olan Kürtçe şarkı söyleyen kişiye polisin müdahalede bulunduğu iddiası yalanlandı.

Valilikten tarafından yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyada Kürtçe şarkı söylediği için bir  kişiye polislerin müdahale eserek şarkı söylemesine izin verilmediğine dair paylaşımların doğru olmadığı ve sosyal medyada yayılan bu tarz haberlerin asılsız olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Sosyal medyada ‘Batman’da Kürtçe şarkı söyleyen bir sanatçıya polisin müdahale ettiği”  yönünde yapılan paylaşımlar ve  çıkan haberler tamamen asılsızdır. Sosyal medyada Kürtçe şarkı söylemeyi polislerin engellediğine dair yapılan paylaşım aslında canlı müzik ruhsatı bulunmayan ve alkol satışı da yapılan bir işyerine karşı yapılan uygulamadan ibarettir” denildi.

“Hiç kimsenin bir dil üzerinden siyaset yapması doğru değil”

Şarkıcı Dodan Özer ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Sahnede şarkı söylerken bir ihbar üzerine işletmenin ruhsatında bir kaç problem olmasından dolayı polisler geldiler ve ihbarın doğruluğu üzerine işlemleri yaparak mekanı kapattılar. İşletmenin alkol ruhsatı bulunmadığı gibi canlı müzik içinde gerekli izinleri olmadığı polisler tarafından tespit edildi. Kimse dil, din, ırk gibi konularda siyaset yapmamalı. Olayları başka boyutlara taşıyarak toplumda infial yaratılması tamamen yanlıştır. Olay kesinlikle Kürtçe şarkı söylenmesi ile alakalı bir olay değildir ve olayın bu noktalara getirilmesi tehlikeli bir durumdur. Olayın politik herhangi bir yönü olmadığı gibi olay tamamen işletme ve polis arasında gelişen bir olaydan ibarettir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.