3 yaşlı İngiliz hırsızlık şüphelisinden şoke eden savunma

41

Tatil için İngiltere’den Manavgat’a gelen İngiliz kadın turistler JAK, PA, ADW ve kız çocuğu LEN (14), geçen hafta alışveriş yapmak için bir mağazaya girdiler. Mağaza çalışanları yaşlı turistlerin davranışlarından şüphelenerek  güvenlik kameralarının kayıtlarını incelemeleri sonucunda alışveriş için mağazalarına gelen turistlerin 5 kol saati, 3 gözlük, 2 bileklik, 4 mıknatıs ve toka çaldıklarını tespit ederek polise başvurdular.
İhbar üzerine olay yerine gelen Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, sonra güvenlik kameralarını görüntülerini izlediklerinde turistlerin hırsızlık yaptıklarını tespit ederek Manavgat’ta 5 yıldızlı bir otelde kaldıkları otelde İngiliz turistleri gözaltına alırken otel odasında yapılan aramalarda çalınan gözlük, saat ve diğer ürünleri buldular.
Ekipler tarafından ifadeleri alınmak üzere Manavgat Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüpheliler verdikleri ifadelerinde mağazaya gittiklerini ama hırsızlık yapmadıklarını, otel odasında bulunan saat, gözlük ve diğer eşyaların kendi eşyaları olduğunu iddia ettiler. Emniyette turistlerin yapılan işlemlerinden şüphelilerin sağlık raporları alındıktan savcılık tarafından LEN serbest bırakılırken, JAK, PA, ADW tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

İngiliz turistler yeminli tercüman eşliğinde Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde verdikleri ifadelerinde İngiliz turistlerden JAK, kendisinin hırsızlık yapmadığını, arkadaşları yapmış ise de görmediğini söyledi. Diğer sanık İngiliz turistlerde kendilerine atılan hırsızlık suçunu kabul etmeyerek kendilerinin Alzheimer hastası olduklarını ve böyle bir olayı hatırlamadıklarını söyleyerek kendilerine iftira atıldıklarını söylediler.
Mağaza sahibi de verdiği ifadesinden çalınan mallarının haricinde yaşanan olay sonrası dükkanın kapalı kalmasından dolayı 500 TL zararı olduğunu belirtmesi ve şikayetini geri almaması üzerine şüpheliler İngiliz turistler tutuklanarak cezaevine gönderilirken şüphelilerin otel odasında ele geçirilen saat, gözlük ve diğer aksesuarlar mağaza sahibine iade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.