Öğrencisine hastanede ders veriyor

116

Adıyaman’da Karaciğer rahatsızlığı yaşayan ve tedavisine hastanede devam edilen Ahmet Damra Diyarbakırlıoğlu adındaki öğrencisine sınıf öğretmeni Yılmaz Küçükaslan tedavi gördüğü hastane odasında ders veriyor.
Karaciğer rahatsızlığı yüzünden yaklaşık 10 gündür okuluna gidemeyen öğrencisinin hastanede yattığını öğrenmesi üzerine sınıf öğretmeni Yılmaz Küçükaslan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine giderek öğrencisini ziyaret etti.
Öğrencisinin derslerinden geri kalmaması için ziyaretine yazı tahtası ile giden öğretmeninin bu fedakarlığı sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı.
Sınıf öğretmeni Küçükaslan, yaptığı açıklamada, “ Ahmet bir kaç gün okula gelmeyince merak edip ailesini aradım. Ben öğrencimin soğuk algınlığı yüzünden okula gelememiş olmasını düşünürken ailesi bana oğullarının karaciğer enzimlerinde sorunlar yaşadığı için hastaneye kaldırıldığını ve tedavi altına alındığını öğrenince çok üzüldüm. Öğretmeni olarak onun yanında olmam gerektiğini düşünerek yanıma yazı tahtamı da alarak ziyarete giderek hem onu ziyaret ettim hem derslerden geri kalmaması için ona kaçırdığı dersleri anlatmaya başladım. Ahmet yazı tahtası ile beni görünce çok sevindi ve bir o kadar da şaşırdı. Madem öğrencim hastalığı yüzünden okula gelemiyor, o zaman biz okulu öğrencimizin ayağına getirelim diye düşündük. Ahmet hastaneden taburcu olup sınıfımıza gelene dek ben her gün onu hastanede hem ziyaret edeceğim, hem derslerini kaçırmaması için burada ona ders anlatacağım” dedi.
Ahmet Diyarbakırlıoğlu da “Hastaneye öğretmenimin yazı tahtası ile gelmesinden dolayı çok şaşırdım ve mutlu oldum. Amacım okuyarak doktor olmak. Sağlık durumum iyi, en kısa zamanda taburcu olup sınıfıma, öğretmenlerime ve arkadaşlarıma kavuşmak istiyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.