Kendi çabaları ile oğlunu cezaevinden kurtardı

20

15 Eylül günü Uşak’a gezmek için gelen inşaat işçileri ile bir grup genç arasında iddialara göre yan bakmak yüzünden tartışma başladı. Daha sonra yaşanan tartışma kavgaya dönüştü ve bu kavgada inşaat işçisi Hasan Özkan bıçak darbesi sonucu ağır yaralı olarak Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede doktorların tüm müdahalalerine rağmen Hasan Özkan kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Polisler yaşanan cinayet sonrasında lise öğrencisi Erdal Ok’u cinayet zanlısı olarak gözaltına aldılar. Emniyette ifadesi alınan Erdal Ok çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cinayet suçundan tutuklanan oğlunun suçsuz olduğuna inanan Salih Ok, olayı bir dedektif gibi  araştırmaya devam etti. Olay yerinde ve çevredeki herkesle görüşen baba Salih Ok iki hafta olayın görgü tanıklarından birisine ulaştığında, Salih özkan’ı bıçaklayan kişinin C.G. olduğunu kendisine söylenmesi üzerine avukatı vasıtasıyla C.G., hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılığın talimatı ile soruşturmayı derinleştiren polisler C.G.’yi gözaltına alırken emniyette C.G. kendisi hakkındaki suçlamaları kabul etmesi sonucu çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanırken suçsuz olduğu ortaya çıkan Erdal ok ise adli kontrol şartı ile cezaevinden tahliye edildi.

OĞLUM MAĞDUR EDİLDİ

Salih Ok yaptığı açıklamada “ Olayın meydana geldiği gece polisler beni aradı ve oğlumu sordular. Bende polislere oğlumun kız arkadaşının yanında olduğunu söyledim. Ertesi gün evimize polisler gelip tekrar oğlumu sorunca onlara “oğlumu neden arıyorsunuz?” diye sorduğumda cinayet suçundan aradıklarını söylediler. Bende oğluma ulaşıp durumu izah ettim. Oğlumda polis merkezine gidip ifade vermek isterken gözaltına alınmış ve daha sonrada çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandığını öğrendim. Oğlumun cinayet işlemeyeceğine inandığım için günlerce olayı araştırdım ve sonunda gerçek suçluyu buldum. Oğlum boş yere 22 gün cezaevinde yattı ve katil damgası yedi. Bizlerde katilin ailesi olarak damgalandık toplum içinde ve mağdur olduk” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.