Diş hekiminin şüpheli ölümü

52

Antalya’nın Alanya ilçesindeki ağız ve diş sağlığı merkezinde görev yapan Urhan’ın, 12 Eylül 2018’de geçirdiği trafik kazası sonrası iddialara göre kol kırığı teşhisiyle tedavi edildiği hastanede, yanlış teşhis ve tedavi sonucu damar yaralanması ve beyin kanaması geçirdiği iddia edildi.
Geçirdiği beyin kanaması sonrasında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırılan ve burada yaklaşık bir yıldır yaşam mücadelesi veren Urhan, dün hayatını kaybetti. Urhan’ın cenazesi Adlı Tıp Kurumu’ndan yakınları tarafından alınarak cenazesi Alanya Oba Mezarlığında aile kabristanına defnedileceği öğrenildi.
Diş hekiminin eşi Halis Urhan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada,” eşinin, arkadaşı ile beraber arkadaşının kullandığı araç ile bir trafik kazası geçirdiklerini ve eşini trafik kazası geçirdikleri yere 100 metre yakınlıkta bulunan bir özel hastaneye kaldırıldığını, burada kırılan kolu için alçı yapıldığını, daha sonra koluna platin takılması gerektiği için yapılan ameliyatta eşinin kolunda bulunan atar damarın kesildiğini öne sürerek eşinin ölümü ihmal değil, cinayete teşebbüstür” dedi.
Açıklamalarına devam eden Halis Uran “Eşimin kırılan koluna yarım alçı yerine tam alçı yapılmış olsaydı platin takılmasına gerek kalmayacak ve eşim ameliyat olmayacaktı. Eşimin koluna platin takmak için ameliyatı yapan doktor da atar damarını yanlışlıkla kesti ve yanlış bağladı. Eşimin ameliyatını yapan doktor atar damara yanlış müdahale edince kalp-damar cerrahisi uzmanını ameliyata çağırması lazımdı ama çağırmadı. Eşimin ölümüne neden olanlara karşı sonuna kadar mücadele edeceğim ve adaletin yerini bulmasını sağlayacağım” dedi.
Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, olayla ilgili doktorlar hakkında inceleme başlatmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.