Sevgilisini falçata ile yaralayıp tecavüze kalkışmıştı!

19

5 Şubat 2019′ günü Avcılar’da Emre Ç. adındaki şahıs kız arkadaşı Rabia K.’yi  ‘sana sürpriz yapacağım diyerek’ aracı ile bir konfeksiyon atölyesine götürmüş ve burada genç sebepsiz yere kız arkadaşı Rabia K.’nın boğazına ve vücudunun çeşitli kısımlarını falçata ile keserek tecavüze yeltenmiş ve Rabia K.’nın öldüğünü düşünerek olay yerinden kaçmıştı.

Emre Ç.’nın Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya her iki tarafın avukatları, tutuklu sanık Emre Ç. ile tutuksuz sanık Yunus K. katıldılar.  Mahkeme başkanı Emre Ç.’nin psikiyatrik muayene epikrizin gönderildiğini söyledi. Mahkeme başkanı tarafından savunması sorulan tutuklu sanık Emre Ç, , önceki savunmasını sadık kalacağını, sanık avukatı ise müvekkili hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini aktardı.

Mahkemeye ifade veren Emre Ç.’nin babası Ali Ç. verdiği ifadesinde “Oğlum gece yarısı bana geldi ve işe gireceğini söyleyerek benden para aldı. O para ile araç kiralamış ve kız arkadaşı ile gezmeye çıkmış. Sonra beni arayarak “Baba kız arkadaşımla” tartıştım deyince bende ‘Kötü bir şey oldu mu?’ diye sorduğumda bana “Kötü bir şey olmadı” diyerek yukarı çıkınca bende kötü bir şey olduğunu düşünerek polisi aradım. Oğlumun ciddi psikolojik sorunları vardı. Kendisine hastaneye götürmeyi teklif ettim ama kabul etmedi” dedi.

 

Rabi K.’nın avukatı “Emre Ç.’nin yaptığı her şey mağduru öldürmeye yöneliktir. Diğer sanık Yunus ise ona bu eyleminde yardımcı olmuş ve adam öldürme suçuna ortak olmuştur. Yunus’un da tutuklanmasını talep ediyoruz” dedi.

Mahkeme cumhuriyet savcısının görüşünün ardından ara kararında “Emre Ç.’nin cezai ehliyetinin olup olmadığına dair rapor alınmasına ve diğer sanık Yunus K.’nın tutuksuz olarak yargılanmasına, yurt dışı yasağı da konulmasına karar vererek mahkemeyi ileri bir tarihe ertelediğini” açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.