Şişli metrosundaki intiharın ardındaki sır perdesi aralandı

42

Dün saat 13:00 sularında Olay, saat 13.00 sıralarında İstanbul’da bulunan Yenikapı-Hacıosman metrosu Şişli Mecidiyeköy istasyonunda bir süre önce eşinden boşanan ve küçük kızı ile birlikte yaşamaya başlayan Gizem Y. girdiği bunalım sonrasında gelmekte olan metronun önüne atlayarak intihar etti ve hayatını kaybetti.

Olay sonrası yapılan araştırmalardan 22 yaşındaki Gizem Y.’nin kısa bir süre önce eşinden boşandığını ve kızı ile beraber yaşamaya başladıktan kısa bir süre sonra bir erkekle tanıştığı ve sevgili olduğu, erkek arkadaşını ailesine tanıştırıp evlenmek istedi. Ancak genç kızın ailesi böyle bir evliliğe karşı çıktı. Ailesinin evliliğine karşı çıkması üzerine bunalıma girdiği iddia edilen Gizem Y. bunalıma girerek Mecidiyeköy metrosunda tren geldiğinde raylara atladı. Makinistin tüm çabalarına rağmen trenini durduramaması sonucu feci şekilde hayatını kaybetti.

Olay sonrası vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri tren altında sıkışan Gizem Y.’yi yapılan çalışmalardan sonra çıkarttı. Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde Gizem Y.’nin olay yerinde hayatını kaybettiği tespit edildi. Olayın ardından Mecidiyeköy metro istasyonu görevliler tarafından boşaltıldıktan sonra güvenlik şeridi çekilerek kullanıma kapatıldı.

 “ÇOCUĞUM SANA EMANET ONA İYİ BAK”

Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı ve inceleme ekiplerinin yaptıkları araştırmadan sonra Gizem Y.’nin cenazesi incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Öte yandan Gizem Y.’nin çantasını inceleyen ekipler, bir intihar notuna ulaştı. Gizem Y.’nin  bıraktığı notta, yaşadıklarını, ailesinin tavrını ve sevgilisinin kendisine karşı sevgisini anlattığını ve notlarının altına da , “Çocuğum sana emanet ona iyi bak” dediği ortaya çıktı. Polis ekiplerinin olayla ilgili başlattığı inceleme sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.