Boksörü döverek öldürdüler

96

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Çiğdemli köyü yakınlarında 29 Nisan günü meydana gelen olayda, ormanlık alanda amatör boksör Cüneyt Seyhan kendi otomobilinin arka koltuğunda ölü olarak bulundu. Yapılan araştırmalar sonrasında Cüneyt Seyhan’ın darp edildikten sonra aracına taşındığı tespit edilmiş ve öldüğü gece beraber alkol aldığı arkadaşları Savaş Akdağ ve Birhan Durmuş yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan iki şüpheli, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı. Ereğli Ağır Ceza Mahkemesinde Savaş Akdağ ve Birhan Durmuş hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasına iki tarafın avukatları, tutuklu sanıklar Birhan Durmuş, Savaş Akdağ ve öldürülen Cüneyt Seyhan’ın yakınları katıldı.

Savaş Akdağ mahkemede verdiği savunmasında “Olay günü üçümüz köydeki evin önünde alkol alıyorduk. Daha sonra Cüneyt ağabeyin aracı ile içki almaya gittik. Yolda Cüneyt ağabeyin tuvalet ihtiyacı gelince aracı yol kenarında ağaçlık bir yere çekti. Araç tek kapalıydı ve araçtan inince Birhan şoför koltuğunu oturdu. Tuvaletini yapan Cüneyt ağabey araca geri dönünce Birhan’ın yüzüne yumruk attı. O esnada Cüneyt ağabeyin elinde muşta denilen bir demir alet olduğunu gördüm. Birhan’da Cüneyt ağabeye araç içinde tekme attı. Daha sonra Birhan aracın içinde bulunan ön koltuktaki demir sopayı aldı ve Cüneyt ağabeyin kafasına bir kaç kez vurdu. Kafasına aldığı darbe ile araçtan dışarı düşen Cüneyt ağabeye bu kez hem tekme attı hem demir sopa ile vurdu” dedi.

 

Birhan Durmuş da mahkemede verdiği savunmasında “ Cüneyt tuvalet ihtiyacı için durmuştu. Sonra geldiğinde bana sol kulak kısmıma muşta ile vurunca bende ona tekme attım. Daha sonra bayıldım ve ayıldığımda Cüneyt’i başı tekerleğe yakın ayakları dik şekilde durduğunu gördüm. Cüneyt hareketsiz duruyordu, araçtan çıkınca Savaş’ın elinde bir sopa gördüm. Elindeki sopa ile Cüneyt’e hem vuruyor hem tekmeliyordu. Savaşı tutmak istediğimde ikimizde yere düştük. Hastaneye götürmeyi teklif ettiğimde infazının olduğunu ve götürmeyeceğini söyledi. Cüneyt’i aracının arka koltuğuna koyarken hiç tepki vermiyordu. Daha sonra Cüneyt’i evinin yakınlarında bir yerde bırakıp ayrılarak evimize geldik” dedi. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.