Akıl sağlığı araştırılacak

40

Çorum’un Çöplü Mahallesi’nde 10 Kasım 2017’de meydana gelen olayda ailesi ile beraber yaşayan lise öğrencisi Münevver B. erkek arkadaşından hamile kaldı. Hamileliğini ailesinden gizleyen Münevver B. evlerinin banyosunda doğum yaptıktan sonra bebeğini bir poşete koyarak oturdukları apartmanın 5.katında bulunan dairelerinin apartman boşluğundan attı. Doğumdan kısa bir süre sonra rahatsızlanan Münevver B.’nin ailesi tarafından çağrılan bir ambulansla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede doktorların kanaması olduğunu tespit etmesi üzerine Münevver B. doktorlara doğum yaptığını  ve doğurduğu bebeği poşete koyarak banyo penceresinden attığını söyledi. Münevver B.’nin hastanede yapılan tedavisinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MAHKEMEDE YARGILANMASI SÜRÜYOR

Savcılık tarafından Münevver B. hakkında hazırlanan iddianamede, ‘çocuğu ya da beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Münevver B. hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan yargılanmasına devam edildi. Duruşmada hâkimin, Münevver B.’ye ‘Bir diyeceğin var mı?’ sorusuna, Münevver B. ‘Hayır yok’ yanıtı verdi. Mahkeme heyeti  Münevver B’nin, akıl sağlığının araştırılması için Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilmesine karar verildi.

OLAY ANINI ANLATMIŞTI

Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde  görülen davanın daha önceki celselerinde Münevver B. verdiği ifadelerinde “ Hamileliğini fark ettiği andan itibaren hamileliğini bol elbiseler giyerek gizlediğini, olay gecesi sancılarının artması üzerine banyoya gittiğini ve çömelir vaziyette yarım saat durduktan sonra bebeğin doğduğunu” söyledi.

İfadesinin devamında da “ Çocuk doğar doğmaz bebek tuvalet taşının üzerine düştü. Hemen bebeğimin nefes alıp almadığını kontrol ettiğimde çocuğumun nefes almadığını anladım. Sonra kordonumu kendi ellerimle kopardım. Bebeğimi poşete koyarak pencere boşluğundan attım” diyerek ifadesini tamamlamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.