Alzheimer olan eşini öldürdü

23

10 Haziran günü Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Ahi Evran Mahallesi’nde meydana gelen olayda Kayseri Belediyesi’nden emekli olan Osman Yalçınkaya alzheimer hastası olan eşi Fatma Birgül Yalçınkaya’nın kayıp olduğunu polise ihbar ettikten sonra daha sonraki günlerde bir kaç televizyon programına çıkarak kayıp olan eşinin bulunması için yardım istedi.

CİNAYETİN KORKUNÇ DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Kayıp ihbarı sonrasında televizyon programlarında eşini arayan Osman Yalçınkaya’nın eşinin kemikleri evlerine yakın kentsel dönüşüm alanında bulundu. Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri kayıp olayını araştırmaya başladılar. Yapılan araştırmalar sonrasında Osman Yalçınkaya’nın alzheimer olan eşini mahallede bulunan kentsel dönüşüm alanında boş binaların içinde bayılttıktan sonra yakarak öldürdüğü ortaya çıktı.

Cinayet Büro Amirliği tarafından kurulan özel bir ekip yaklaşık 16 ay boyunca yürüttüğü titiz çalışma sonucunda Fatma Birgül Yalçınkaya’ya ait kemiklerin evlerine yakın bir yerde bulunması üzerine akrabaları ve eşi üzerinde araştırma yapmaya başladı. Osman Yalçınkaya’nın oğlunun yardımı ile kayıp ilanı afişi hazırladığı, devamlı aralıklarla polis merkezine giderek eşi hakkında yeni bir bilgiye ulaşıp ulaşmadığını sorduğu belirlendi.

3 BİN SAATLİK KAMERA GÖRÜNTÜSÜ İZLENDİ

Cinayet Büro Amirliği ekipleri yaptıkları araştırmalar sonrasında Osman Yalçınkaya’nın, eşine devamlı olarak şiddet uyguladığı, eşinin alzheimer hastalığı yüzünden devamlı problemler yaşadığı tespit edildi. Cinayet Büro Amirliği Ekipleri çevrede bulunan güvenlik kamera görüntülerinden 3 bin saatlik görüntü izlediler ve mahallede bulunan 350 kişi ile yüzy yüze görüşmeler yaptıktan sonra Osman Yalçınkaya’yı gözaltına alarak yapılan sorgulamasında cinayet çözüldü.

BU KADAR ZAMAN SONRA CİNAYETİ UNUTMADINIZ

Osman Yalçınkaya sorgusunda “Eşimle aramızda şiddetli geçimsizlikler vardı ve alzheimer hastalığı yüzünden sürekli unutkanlık yaşadığı için eşime sinirlenerek öldürdüm” diyerek cinayeti itiraf ederken kendisini gözaltına alan polislere “Cinayeti ben unuttum siz nasıl unutmadınız? Ben mahallede kentsel dönüşüm yapılacak diye eşimi orada boğup öldürdüm. Eşimin kemiklerini nasıl buldunuz? Ben yakalanmayacağımı düşünerek rahatça geziyordum” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.