E-Devlet sayesinde çalınan motosikletine kavuştu

32

Bayburt’un Uğrak köyünde 12 Ekim gecesi yaşanan olayda kimliği meçhul iki kişi Hayri İçöz’e ait 69 AN 109 plaka sayılı motosikletini çaldılar. Yaşanan hırsızlık olayı çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarına da yansıdı. Sabah motosikletini park ettiği yere gelen Hayri İçöz motosikletini yerinde bulamayınca durumu ilçe Jandarma karakoluna bildirerek hırsızlar hakkında şikayetçi olurken Jandarma konu ile ilgili tahkikata başladı.
Jandarmanın olayla ilgili tahkikatı başladığında Hayri İçöz tesadüfen E-Devlet hesabına baktığında kendisine ait motosikletine Trabzon’un Sürmen ilçesinde 14 Ekim günü ceza yazıldığını fark etti. Hayri İçöz hemen Trabzon Sürmene Emniyet Müdürlüğünü arayarak o tarihte motosikletinin çalındığını ve motosikleti kendisinin kullanmadığını ve orada olmadığını beyan etti. Emniyette yetkili polislerin motosiklete ceza kestiklerini ve motorun bağlanarak yedi emine çekildiğini açıklamaları üzerine bir gün önce çalınan motosikletine kavuştu.
Yaşadıklarını basın mensuplarına açıklayan Hayri İçöz “ Cumartesi akşamı motosikletimi evimin önüne park ettim. Sabah kalktığımda motosikletimin yerinde olmadığını fark edince arkadaşlarımın şaka yaptığını düşündüm. Ama daha sonra motosikletimin çalındığını fark edince durumu jandarmaya bildirdim. Ertesi gün e-devlet hesabıma bakarken motosikletime 14 Ekim günü saat 18:20’de 3 bin 715 lira ceza yazıldığını fark edince hemen Sürmene Emniyet Müdürlüğü’nü arayınca motosikletimin ceza sonrası bağlandığını öğrendim. Motosikletimi almaya gideceğim ve cezayı da ödemeyeceğim” dedi.
Öte yandan 2 hırsızlık şüphelisinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.