Benzin dökülerek eşi tarafından ateşe verilmişti

75

Diyarbakır’ın Ergani ilçesi Aziziye Mahallesi’nde 17 Ekim günü meydana gelen olayda uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen 3 çocuk babası Can Yılmaz eşi ile bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine sinirlerine hakim olamayan Can Yılmaz evde bulunan benzin dolu bidonu eşi Güllü ve kızı Zeynep’in üzerine dökerek ateşe verdi. Daha sonra kendi üzerine de bir miktar benzin döken Can Yılmaz kendisini de ateşe verdi. Güllü Yılmaz üzerindeki elbiselerin tutuşmaya başlaması üzerine kendisini ikinci katta bulunan evlerinin penceresinden boşluğa bıraktı.
Güllü Yılmaz ve kızı Zeynep’in çığlıkları üzerine komşuları yaşanan olayı itfaiye, sağlık ekipleri ve polis ekiplerine haber verdiler. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri evde meydana gelen alevlere müdahale ederek yangını söndürürken vücutlarında yanıklar oluşan Can Yılmaz ve Güllü Yılmaz ile kızları Zeynep Ergani Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Vücudunda ciddi yanıklar olan ve hayati tehlikesi bulunan Güllü Yılmaz’a Ergani Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Ergani Devlet Hastanesi’nde tedavileri tamamlanan Zeynep Yılmaz ve babası Can Yılmaz taburcu edildiler. Can Yılmaz yapılan tedavisinin ardından polisler tarafından gözaltına alınırken kızı Zeynep Yılmaz’da akrabalarının yanına yerleştirildi.
12 gün boyunca Dicle Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Güllü Yılmaz bugün saat 10:00 sularında doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken eşi Can Yılmaz’ın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.