Trafik cezalarını görünce dili tutuldu

42

Süleyman Çağ Muğla’da 2006 yılında çalıştığı elektronik eşya mağazasından  kazandığı paralarla kendisine 1800 liraya motosiklet satın aldı. Daha sonra Süleyman Çağ, satın aldığını motosikletini bir kaç ay sonra bir arkadaşına 1500 liraya sattı. Arkadaşına sattığı motosikletinin parasını alamayan Süleyman Çağ arkadaşına motosikletinin devir işlemlerini yapmadı.  Süleyman Çağ 2012 yılında e-devlet üzerinde arkadaşına sattığı ama devir işlemlerini yapmadığı motosikletin  trafik cezaları olduğunu ve bu cezaların motosikletin plakasına kesildiğini gördü.

Kesilen 5 adet trafik cezası için  toplam 2 bin liralık cezayı ödeyen Süleyman Çağ, motosikletinin trafikten men edilmesi ve çekilmesi için polise başvuruda bulundu. Talebi üzerine polisler de motosikletin ruhsatına, ‘trafikten çekilmiştir’ yazısını kaydetti.  Süleyman Çağ ruhsatına trafikten çekilmiştir yazısını yazdırdıktan sonra kendisinden habersiz bir şekilde 5 kişiye daha satıldığını öğrendiği motosiklete ulaşamadı.

Süleyman Çağ’ın evine Eylül 2019’da gelen bir ihtarnamede  motosikletinin, Muğla Ortaca’da olduğunu, öğrendi. Kendisine ihtarnameyi gönderen firma ile irtibata geçen Süleyman Çağ büyük bir şok yaşadı. İhtarname çeken firmanın avukatı Süleyman Çağ’dan yediemin ve otopark ücreti olarak 12 bin lira talep etti. Süleyman Çağ’da avukata motosikletinin trafikten çekilmesi için 2012 yılında işlemler yaptığı için bu parayı ödemeyeceğini söyledi.

 

.’12 BİN LİRALIK CEZAYI DUYUNCA KONUŞMAYI UNUTTUM’

Süleyman Çağ yaşadığı olayı yargıya taşımaya hazırlanırken karşı tarafın avukatının peşin ödenmesi takdirinde 12 bin liralık ücreti 8 bin liraya düşüreceğini söylediğinde, paranın kendisinden istenmesinin haksızlık olduğunu söyledikten sonra bir süre dilim tutuldu ve avukat ile bile konuşamadım. Haksız yere benden istenen parayı ödemeyeceğim” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.