Oğlu babasını okutuyor

47

44 yaşında olan İbrahim Dırmukçu bu yıl Karabük Üniversitesi TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı Bölümünde üniversite hayatına başladı.
İbrahim Dırmukçu yaptığı açıklamada üniversite hayatına Karabük Üniversitesi’nde görevli olan bir öğretim görevlisi komşusunun teşvik ve yönlendirmeleri ile üniversite sınavlarına girdiğini ve sınavları kazanarak eğitim hayatına yeniden başladığını ifade etti.
OĞLUM ESPRİLER YAPIYOR
İbrahim Dırmukçu büyük oğlunun üniversiteyi bitirip iş sahibi olmasını sağladığını belirterek şunları söyledi; Oğlum Yusuf üniversite hayatını bitirdikten sonra Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde biyokimya laboratuvarında çalışmaya başladı. Oğlumu ben okutmuştum, şimdi o beni okutuyor. Eğitim masraflarımı karşılıyor ve evimize maddi olarak destek veriyor. Evde ders çalışırken bazen yanıma gelerek “ Baba okumazsan seni sanayiye veririm” diyerek bana espri yapıyor. Bazen de “bak üniversiteyi bitirirsen sana hediye alacağım” diyerek bana takılıyor dedi.
KÜÇÜK OĞLUMLA AYNI ÜNİVERSİTEDE OKUYORUZ
İbrahim Dırmukçu mesleğinin uzun yol şoförlüğü olduğu için otobüs kaptanlığı bölümünü seçtiğini küçük oğlu Tuğrul ile aynı üniversitede okuyorum. Üniversiteye beraber gidip geliyoruz, kampüste baba oğul takılıp yemeğimizi beraber yiyerek akşamları da beraber okuldan eve geliyoruz dedi.
OĞLUMLA SOSYALLEŞİYORUZ
Karabük Üniversitesi TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Bölümü birinci sınıf öğrencisi Tuğrul Dırmukçu ise yaptığı açıklamada “Babamla aynı üniversitede okumak için birlikte tercih yaptıklarını, küçüklüğünden itibaren babamla arkadaş gibiydik. Şimdi artık okul arkadaşı da oldu. Boş zamanlarım olduğunda babamın derslerine giriyorum. Matematik dersinde sıkıntıları var ona dersinde yardımcı olmaya çalışırken baba oğul aslında birlikte daha fazla sosyalleşiyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.