Yaptığı planı sonu oldu

70

Aydın’ın Didim ilçesi Çamlık Mahallesi Manastır Koyu mevkiinde 07 Ekim 2017 tarihinde makilik alanda bir ceset gören çevre sakinleri durumu polislere bildirdiler. Olay yerine gelen polis ekipleri çalılıklar arasında vücudunun büyük bir kısmı yanmış çıplak kadın cesediyle karşılaştı. Yaşı tespit edilemeyen ve üzerinde kimlik bulunmayan kadın cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, ilçede yapılan kayıp başvurularını inceleyerek ve bölgede bulunan tüm güvenlik kamerası görüntülerini incelemelerinin ardından cesedin Eylem Gülçin Kanık’a ait olduğu tespit edildi. Cinayetle  ilgili olarak gözaltına alınan Erhan Doğru, Serdal Çöl ile A.K., M.K. (43) ve oğulları Gökhan Künç (19) ile Y.K. (18), çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.

KATİLLERİYLE ANLAŞMIŞ

Yapılan araştırmalar sonucunda cesedi bulunan Eylem Gülçin Kanık’ın Butik işlettiği ve sosyal medya üzerinde dolandırıcılık yaptığı gerekçesi ile yargılandığı ve hakkında kesinleşmiş 6 yıl hapis cezası olduğu öğrenildi. Hakkında çıkarılan yakalama kararından dolayı Kanık’ın hapse girmemek için yasa dışı yollardan Türkiye’den kaçmak amacıyla şüphelilerle anlaştığı belirlendi. Kanık’ın kendisini yurt dışına kaçırmaları için bu kişilerle para karşılığı anlaştığı, ardından bu kişilerce boğularak öldürüldüğü ve tanınmaması için makilik alana götürülere burada cesedinin ateşe verildiği tespit edildi.

SANIKLARIN 3’Ü CEZA ALIRKEN 3 SANIK BERAAT ETTİ

Eylem Gülçin Kanık cinayeti hakkında Söke 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 2’si tutuklu, 2’si tutuksuz diğer 2’si başka suçlardan tutuklu sanık ve sanıkların avukatları katıldı.

Duruşma savcısı bulunan Eylem Gülçin Kanık’ın kredi kartı dolandırıcılığından hakkında kesinleşmiş hapis ceza cezası yüzünden yasa dışı yollarla yurt dışına geçmek için Erhan Doğru ile görüşerek anlaştığı ve görüştüğü sanıklardan Serdal Çöl’ün de kendisine faklı isimle sahte kimlik kartı çıkarttığı belirtildi. Şüphelilerin daha sonra kadının evine girerek Eylem Gülçin Kanık’ı boğarak öldürdükleri ve cesedi ortadan tamamen kaldırmak için yakmaya çalıştıkları ifade edildi. Duruşmada yargılanan 6 sanık da suçsuz olduklarını belirterek beraat talebinde bulundular.

Mahkeme heyeti, Erhan Doğru ve Serdal Çöl’e ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve hırsızlık suçundan 7 yıl 6’şar ay hapis cezası verdi. Suçu işlediği tarihte yaşı küçük olmasından dolayı Gökhan Künç’ü 18 yıl hapse mahkum eden heyet, sanıklar A.K, Y.K ve M.K.’nin ise beraatına karar verip duruşmayı bitirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.