23 yaşındaki sevgilisini 85 yaşındaki komşusundan kıskanınca…

27

Bakırköy’de meydana gelen olayda 85 yaşında ve yalnız yaşayan itfaiye emeklisi Hüseyin Seyman, genç bir kızı manevi evladı kabul edip, okutarak mimar olmasını sağladı. 23 Ekim günü Seyman’ın manevi kızı, Kartaltepe Polis Merkezi’ne giderek, Hüseyin Seyman’dan 3 gündür haber alamadığını bildirerek kayıp bildirisinde bulundu. Hüseyin Seyman’ın kaybolmasını şüpheli bulan Bakırköy Asayiş Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Seyman’ın manevi kızı “ Benim dışımda manevi babamla evlerinin karşısında oturan Ali bey ve sevgilisi de ilgilenirdi” dedi.

Seyman’ın manevi kızının verdiği bilgiler üzerine polis ekipleri Seyman’ın karşı komşusu Ali Malkara ve sevgilisi Seher’in ifadesine başvurduklarında “Hüseyin amcaya sık sık yemek götürürdük ama bizde bir kaç gündür görmedik” diyerek ifade verdiler.

 

İFADELERİ İNANDIRICI GELMEDİ

Ali Malkara’nın ifadelerini şüpheli bulan polis ekipleri Ali Malkara’yı incelemeye aldı. Ali Malkara’ya ait aracın plakası tespit edilerek çevredeki güvenlik kamera kayıtları incelendi. Kayıtlarda bir şey bulunmaması üzerine Ali Malkara’nın aracına ait görüntüye ise mobese kayıtlarından ulaşıldı. Görüntü kayıtlarını inceleyen ekipler sonunda Ali Malkara’nın kullandığı aracın, yaşlı adamın kaybolduğu gün Büyükçekmece TÜYAP mevkisinde PTS’ce fotoğraflandığı ortaya çıktı. Malkara’nın aracı ile gidiş yönündeki fotoğrafta beraberinde Hüseyin Seyman olduğu, ancak dönüş yönündeki fotoğrafta ise Hüseyin Seyman’ın olmadığı tespit edildi..

ALİ MALKARA VE SEVGİLİSİ GÖZALTINA ALINDI

Görüntü kayıtlarına ulaşan polis Polis, Ali Malkara ve sevgilisi Seher’i gözaltına aldı. Emniyetteki sorgusunda Ali Malkara sorgusunda, “Hüseyin amcaya her gidişimde benimle devamlı olarak ileride evlenmeyi düşündüğüm Seher’le ilgili konuşuyordu. ‘Şimdi yanımızda da keşke Seher olsa’ gibi laflar diyordu. Bu sözler bende kıskançlık yarattı. Olay günü de kendisini ‘hadi senle içki içmek için Silivri’ye gidelim’ dedim. Bir markete girip alışveriş yaparken bana ‘keşke Seher’de bizimle içmeye gelseydi’ deyince, çıldırdım. Aracımla Hüseyin Seyman’ı dayımın evinin bahçesine götürdüm, ve kafasında tek kurşunla vurarak öldürdüm. Daha sonrada onu bahçeye gömdüm” diyerek cinayeti itiraf etti.

SEVGİLİSİNİN RUHU BİLE DUYMAMIŞ

Ali Malkara’nın sevgilisi Seher ise emniyette verdiği ifadesinde, “ablamın düğünü nedeniyle olay günü yoktum. Döndüğümde sevgilimin davranışlarında hiç bir anormallik yoktu” dedi.

Kendisine ait matbaayı sevgilisinin üzerine devrettiği de ortaya çıkan Ali Malkara, sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine konuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.