İcra memurlarını döven aileye hapis cezası

88

Geçtiğimi yıl Antalya’nın Manavgat ilçesine bir eve icra işlemleri için giden icra memuru Yasin Çapan ve avukat katibi Süleyman Avcı’yı haciz için gittikleri aile tarafından darp edilmiş ve rehin alınmışlardı.

HACİZ İŞLEMİ YAPILIRKEN REHİN ALINDILAR

Geçtiğimiz yıl Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşayan Adil ve Adem Karakuş’un evlerine haciz işlemleri için giden Manavgat 2’nci İcra Müdürlüğü memuru Yasin Çapan ile avukat katibi Süleyman Avcı,  Adil Karakuş  ile görüşürlerken anne Fatma Karakuş icra memuruna ve avukata bağırıp hakaretler etmeye başladı. Dışarıdaki sesler üzerine evden dışarı çıkan ağabey Sakif Karakuş’da görevlilere küfürler ederek “ Siz köylüleri sesiz bulup haciz yapıyorsunuz, alacaklarınızı kodamanlardan alın. Sizi buraya hangi avukat göndermişse kendisi gelsin. Başka bir avukat gelmişti onun ağzını burnunu kırıp geri göndermiştim. Siz de haciz yapabiliyorsanız yapın da göreyim” dedi.

Tartışmamın büyümesi üzerine icralık olan anne ve iki oğlu icra memuru ve avukat katibini döverek rehin aldılar. Aile ayrıca avukat katibi Süleyman Avcı’nın cep telefonu ile haciz evraklarını gasp etti.

Olayın duyulması üzerine jandarma ekipleri olay yerine gelerek icra memuru ve avukat katibini ailenin elinden kurtarırken Adil Karakuş, Fatma Karakuş ve Sakif Karakuş yakalanarak gözaltına alındı.

Adil Karakuş, Fatma Karakuş ve Sakif Karakuş hakkında Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nca  ‘basit yaralama’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘hakaret’, ‘birden fazla kişiyle birlikte yağma’, ‘resmi belgeyi bozma, yok etme veya gizleme’ suçlarından 31’er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Duruşmada son savunmaları sorulan sanıklar haklarındaki suçlamayı kabul etmeyerek beraat kararı verilmesini talep ederlerken mahkeme heyeti anne ve oğlullarını, ‘nitelikli yağma’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘kamu görevlisine hakaret’ suçlarından 27’şer yıl 8’er ay 15’er gün hapis cezasına mahkum etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.