Bolu’daki kedi cinayetlerinin sırrı çözüldü

30

Bolu’da 4 farklı mahallede 6 kedi ayakları kopmuş olarak 28 Ekim tarihinden 6 Kasım’ tarihleri arasında ölü olarak bulundu. Olayların sosyal medyada paylaşılması üzerine kentte ve sosyal medyada yaşanan kedi cinayetleri infiale yol açtı. Kentte yaşayanları büyük bir çoğunluğu olayların insan kaynaklı olduğunu düşünmeye başladı. Yerel medyada ise kedilerin kara büyü yapılmak için kesilmiş iddiası yayılmaya başladı. Kedilerin ayaklarının kesilerek ölü olarak bulunmasını tüm şehir konuşurken Bolu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, konuyu araştırması için görevlendirildi. Ekipler, büyük bir ciddiyetle soruşturma yaptı.

EKİPLER 75 SAATLİK GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİ

Cinayet Büro Amirliği ekipleri 6 kedinin ölü olarak bulunduğu 4 mahallede bulunan tüm güvenlik kameralarının izleyerek taradılar. Güvenlik kamera görüntülerini 8 cinayet büro personeli yaklaşık 75 saatlik görüntüleri taradılar. Güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi sonrasında kedi ölümlerinin 4 sokak köpeği tarafından gerçekleştiği tespit edildi. Görüntülerden kedileri öldüren köpeklerin renklerinden tespit eden ekipler, söz konusu köpeklerin fotoğraflarını çekerek dosyaya delil olarak koydular.

KEDİLERE ÖN OTOPSİ YAPILDI

Ölü olarak bulunan 6 kedi için Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu kedilere yaptıkları ön otopsi sonucunda kedilerin üzerinde kesici alet yarası olmadığını ve kedilerin üzerinde diş izleri ile köpek salyalarının olduğu tespit edilirken daha kesin bilgi eşinilmesi için ölü kediler Ankara’da özel bir araştırma merkezine gönderildi. Buradan gelecek sonuç bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.