4 akrabasını çifte silahla katletti

22

İzmir’in Kiraz ilçesi kırsal Çayağzı Mahallesi’nde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan  Murat A., iddialara göre, sabah saat 09.00 sıralarında, amcasının oğlu İbrahim A.’nın Bağarası Sokak’ta bulunan evine geldi. İbrahim A.’nın evinin kapısını Murat A. yumruklayarak ve tekmelemesi üzerine evlerinde bulunan İbrahim A. ve eşi  Döndü A. panikle kapıya çıktılar.

Kapıyı açan İbrahim A. ve Döndü A.’ya, Murat A. belindeki tabancayı çıkartarak  karı- kocayı arda arda ateş ederek öldürdü. Silah seslerini duyan evde bulunan İbrahim A. ile Döndü A.’nın çocukları Murat A. ve Kemal A. kapıya çıktıklarında Murat A.’yı tabanca ile görünce kaçmaya başladılar. Zanlı Murat A. silahı ile Kemal A.’yı takip ederek tabancası ile vurarak öldürdü.

 

İşlediği üç cinayet sonrasında Murat A., olay yerinden ayrılacağı sırada,  olayın yaşandığı yerde evi olan ve silah seslerini duyarak dışarı çıkarak kendisine doğru gelmekte olan diğer amcasının oğlu Erol A. ile karşılaştı. Kendisini gördüğü gerekçesi ile Murat A. tabancasını çıkararak Erol A.’yı da ateş ederek öldürdü.

İşlediği 4 cinayet sonrasında Murat A., olayın ardından cinayetlerde kullandığı tabanca ve tüfekle jandarmaya giderek teslim oldu. Jandarmada suçunu itiraf eden Murat A. gözaltına alındı. Jandarmada verdiği ilk ifadesinde Murat A. “ İbrahim A. eşimi uzun zamandır rahatsızlık ediyor ve sarkıntılık yapıyordu. Onu uyardım ama beni dinlemedi. Bu yüzden bu cinayetleri işledim. Pişman değilim” dediği öğrenildi. Öldürülen 4 kişinin cesetleri olay yeri ekipleri, savcılık ve jandarma ekiplerinin incelenmesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Jandarmanın başlattığı soruşturma sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.