Çocukların oynadığı lastik ölüme neden oldu

79

Geçtiğimiz hafta meydana gelen olayda İzmir’in Gümüşpala 7084 Sokak’ta meydana gelen olayda iddialara göre üç çocuk buldukları bir kamyon lastiği ile oynarken yokuş aşağı lastik yuvarlanmaya başladı. Kendi başına yuvarlanan lastik kaldırımda beklemekte olan Dilber Karataş ve Gülbade Kevik’e çarparak her iki kadını da yere düşürdü.

Lastiğin kendisine çarpması sonucu Gülbade Kevik dengesini kaybederek yere düşerken kafasını yere çarpması sonucu kanlar içinde yerde kaldı. Olayı gören mahalle sakinlerinin ilk müdahalesinin ardından sağlık ekiplerine olay ihbar edildi. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri olay yerinde ilk müdahalelerini yaptılar. Daha sonra ambulansla hastaneye kaldırılan Gülbade Kevik ve Dilber Karataş’a hastanede ilk müdahaleleri yapılırken doktorların tüm müdahalelerine rağmen Gülbade Kevik kurtarılamayarak hayatını kaybederken Karataş’a hastanede yapılan tedavisinin ardından taburcu edildiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken çocukların yaşlarının küçük olması nedeniyle ifadelerinin alınmadığı öğrenildi.

Yaşanan olayda hayatını kaybeden Gülbade Kevik’in komşuları, devamlı olarak yokuştan sürekli çeşitli maddelerin aşağıya atıldığını ve bu yüzden bu yokuşta devamlı değişik kazalar meydana geliyor dediler. Bir komşusu ise “ Çocukların lastiği aşağıya bıraktığında Gülbade’ye çarptığında korkunç bir ses duydum. Cama çıkıp bakınca Gülbade hanımı yerde kanlar içinde görünce hemen 112 Acil Sağlık yardımı aradım. Ama hastaneden bize ölüm haberi geldi ve çok üzüldük. Biz mahalleli olarak önlem alınmasını istiyoruz” dedi.

Mahalleli yıllardır bu yokuştan çocukların lastik ve şişe fırlatılıyor. Çocuklara laf anlatamıyoruz. Yetkililerin çözümler bulması gerekiyor. Kış aylarında bu yokuşu kullanan araçlar ayrıca bir çok maddi hasarlı kazaya da neden oluyor dediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.