Servis dolandırıcısın pişkinliği

40

İstanbul’da yetkili servis olarak insanları mağdur eden dolandırıcılar yakayı ele verdi. Son günlerde Bahçelievler ve civarındaki ilçelerde  bir çok vatandaşı kendilerini 444’lü numaralar üzerinden yetkili servis yetkilisi olarak tanıtan kişiler hakkında Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince çalışma başlatıldı.

Ekipler tarafından başlatılan çalışmalar sonrasında çete olarak hareket ettikleri tespit edilen 30 şüpheli şahsın internet üzerinde görmüş oldukları 444’lü numaralı ilanlarına cevap vererek bu kişilerin evlerindeki beyaz eşyaların parçalarının değişimi için cihazları aldıkları ve bilişim sistemlerini kullanmak suretiyle  dolandırıcılık eylemlerini gerçekleştirdikleri tespit edilmişti.

YÜZLERCE AİLEYİ MAĞDUR ETMİŞLER

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğ Ekipleri 3’ü kadın, 1’i çocuk olmak üzere 30 kişinin çete olarak hareket ettikleri, yüzden fazla aileyi ciddi olarak mağdur ettikleri bazı çete üyelerinin hırsızlık ve uyuşturucu suçlarından kayıtları oldukları tespit edildi.

“Arap” kod adlı Devran T. Ve “Halo” kod adlı Ali R.S. isimli şahısların çete liderliğini yaptıkları ve haklarında daha önceden polise mukavemet suçundan kayıtları bulunduğu öğrenildi.

 

Çete hakkında Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekipleri tarafından 6 ay boyunca teknik ve fiziki takip yapıldı. Takip sonrası çete üyelerine yapılan eş zamanlı operasyon sonucunda çete üyelerinin ev, iş yeri ve depolarına yapılan baskınlar sonrasında 30 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

 

Yakalanan 30 şüpheli emniyette ifadeleri alınırken ifadeleri sonrasında adliyeye sevk edildiler. Adliyeye sevk edilen bir şüpheli bir basın mensubuna “Abla güzel çek, kurbanın olayım.” şeklindeki ifadesi, pişkinliğin bu kadarına pes dedirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.