Ağıralioğlu Hükümet seçime zorlanabilir

40

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, seçimi istemediklerini ancak ekonomik durumun hükümeti seçime zorlayacağına inandığını bildirdi

Yavuz Ağıralioğlu,  Türkiye’de demokrasinin kalitesinin düştüğünü öne sürerek vatandaşların ekonomik sıkıntı ile karşı karşıya olduğunu savundu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gözden geçirilmesini beklediklerini ifade eden Ağıralioğlu, milletin derdiyle dertlenmeyi bilecek, öngörülebilir bir Türkiye inşa edecek, devlet ciddiyeti olan bir kadroya gerek duyulduğunu söyledi.

İktidara geldiklerinde ülkeyi el birliğiyle ayağa kaldıracaklarını vurgulayan Ağıralioğlu, “Bu ülkenin bu sistemden kurtulmasını sağlayacağız. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz AK Parti’deki arkadaşlarımızın düşmanı değiliz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dahil AK Parti’de uzunca senelerdir memlekete, millete hizmet götürmek için çalışan arkadaşlarımızın hasmı değiliz. Biz onların rakipleriyiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Siyaset ‘Ben daha iyisini yapacağım’ diyenlerin er meydanıdır” diye konuştu.

Bir gazetecinin erken seçim tartışmalarına yönelik sorusu üzerine Ağıralioğlu, Türkiye’de geçim derdinin olduğunu, erken seçimi konuşmanın millete nezaketsizlik anlamına geleceğini ileri sürdü.

Ağıralioğlu, seçimin kamu bütçesinin bozulması anlamına geleceğini işaret ederek, “Seçim, iktidara bütün imkanları hovardaca, kamu disiplinini bozacak şekilde harcama imkanı sağlar. Ekonomimiz bunca kırılganlık içerisindeyken yine seçim gibi yükü Türk ekonomisinin üstüne vurmak millete hakaret etmek demektir. Evlatlarıyla beraber intihar edenlerin hatırasını incitmek demektir” ifadelerini kullandı.

Ülkenin ciddiyetle yönetilmesi gerektiğini vurgulayan Ağıralioğlu, ekonomik zorluğun, yönetim maharetsizliğiyle seçim zorunluluğunu doğuracağını ifade ederek, “Öyle diyenler vardır. Yani yönetilemez bir ekonomi mecburen ‘artık ben yönetemiyorum’ gücü dayanılamaz şekilde seçime mecbur edebilecek gibi bir öngörü var. O öngörüyü böyle demek başka; ‘Seçim istiyorum’ demek başka bir şeydir. Memleketi yönetemezseniz bu yönetim maharetsizliği sizi seçime mecbur edebilir. Bu bir siyasi öngörüdür ama biz seçim istiyoruzdan daha başka bir şeydir. O yüzden biz seçim istemiyoruz ama memleketteki yönetim beceriksizliğinin, memleketin dayanılmaz bir yükü haline gelmiş ekonominin belli şartlarda Hükümeti zorlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.