Ormanlık alanda avcıların hedefi oldular

31

Pınarbaşı ilçesi Potuklu Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda sabah saatlerinde meydana gelen olayda Barış D. adındaki şahıs kaybolan koyununu aramak için ormanda gezdiği esnada iddialara göre av yasağı olan bölgede kaçak olarak avlanan avcıların tüfekleriyle açtığı ateş sonucu yaralandı. Kaçak olarak avcılık yapan kişilerin kimlikleri belirlenemezken açılan ateş sonucu vücuduna 13 saçma isabet eden Barış D. cep telefonu ile sağlık ekiplerini arayarak durumu bildirdi. Sağlık ekipleri gelen ihbar üzerine ormanlık alana gelerek ilk müdahaleyi burada yaptıktan sonra Barış D. ambulansla Pınarbaşı Devlet Hastanesine kaldırıldı ve burada yapılan tedavinin ardından Barış D.,taburcu edildi. Jandarma ekipleri ormanlık alanda kaçak avlanan kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışmalara başladı.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan ormanlık alanda Ömer Gümüşoğlu adlı bir vatandaş kaldrik  olarak bilinen hodan bitkisi toplarken kimliği tespit edilemeyen avcıların ateş açması sonucu bacağından vurularak yaralandı.

Gölcük’ün Halıdere Eskiköy mevkiinde öğlen saatlerinde meydana gelen olayda iddialara göre  Ömer Gümüşoğlu, eşinin isteği üzerine  yemeği de yapılan kaldirik otunu toplamak için ormanlık alana gitti. Ormanlık alanda kaldirik otu toplarkan bölgede domuz avına çıkan bazı avcılar tarafından Gümüşoğlu’nun bulunduğu yere doğru ateş açmaları sonucu Ömer Gümüşoğlu’nun bacağına saçmalar isabet etti. Bacağına isabet eden saçmalar yüzünden Gümüşoğlu kanlar içinde yere düşerken, Gümüşoğlu’nun sesini duyan avcılar yanına gelerek Gümüşoğlu’na ilk müdahaleyi yaptılar. Daha sonra avcılar durumu sağlık ekiplerine ihbar etmesi sonucu olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından ormanlık alanda ilk müdahalesi yapılan Gümüşoğlu daha sonra ambulansla Gölcük Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.  Gümüşoğlu’nun sağ bacağına isabet eden kuşunun çıkarak sol bacağına isabet etmesinden dolayı daha sonra başka bir ambulansla Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edilerek tedavisine başlanırken, Jandarma da avcıların ifadelerini alarak olayla ilgili soruşturma başlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.