Cami bahçesinde uyuşturucu satarken yakalandı

28

Mahalle bekçileri Abdullah Doğan adındaki bir şahsın Ö.S. adındaki bir kişiye Antalya’nın Manavgat ilçesi  Külliye Camii bahçesinde esrar satarken suçüstü yakaladılar.

Abdullah Doğan’ın Manavgat’ta bulunan 5 yıldızlı bir otelde aşçı olarak çalıştığı tespit edilirken Abdullah Doğan’ın evinde polisler tarafından yapılan aramada bir valiz içerisinde 10 kavanoz içinde 1.213 gram daha esrar ele geçirildi.

Abdullah Doğan çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken hakkında Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan ve ‘uyuşturucu madde imal ve ticareti’ suçundan 15 yıl hapis cezası istenen iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi.

Abdullah Doğan’ın yargılanmasına Manavgat 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanırken mahkemede verdiği ifadesinde “10 yıldır esrar kullanıyorum. Keneviri herkesten gizli olarak çalıştığım otelde ağaçların diplerine ekip büyüttüm. Kenevirleri daha sonra Türkbeleni  tepesinde kuruttum. Bu yıl farkında olmadan çok fazla ekmişim. Benden uyuşturucu isteyen arkadaşlara veriyordum” dedi.

 

“Ö.S. olay günü beni arayarak benden uyuşturucu madde istedi. Benimle Külliye Camii yakınında buluştu. Ben ona esrar verdim o da bana 100 lira vermek istedi. Ben kendisinden para talep etmemiştim. Bana parayı zorla verdi. Bu olaylar yaşanırken mahalle bekçileri yanımıza gelip ne yaptığımızı sorduklarında biz kendi rızamızla üzerimizdeki uyuşturucuyu bekçilere verdik. Onlarda polisleri çağırdı. Daha sonra polislere evimde sakladığım uyuşturucuları kendi isteğimle gösterdim. Çok pişmanım. Tutuklu bulunduğum ilk günden beri kendimi yargıladım. 5 yaşında bir çocuğum var. Ailem ve çocuğum için beraatimi istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Mahkeme heyeti kısa bir aradan sonra uyuşturucu satıcısı sanık Abdullah Doğan’a, ‘uyuşturucu madde imal ve ticareti’ yapmak suçundan 10 yıl hapis cezası verdi. Uyuşturucu satışını camii bahçesinde gerçekleştirmesinden dolayı cezayı 15 yıla çıkarırken sanığın duruşmadaki iyi halini göz önüne alarak cezasını 12 yıl 6 ay hapis cezasına düşürdü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.