Sevgilisinin eşini öldüren sanıktan komik savunma

29

İddialara göre 5 Kasın 2018 günü İzmit’te, meydana gelen olayda Sibel Güntaç adlı evli kadın yasak aşk yaşadığı  Fahrettin Özcan ile plan yaparak eşi Hüsnü Güntaç’ı öldürttü. Fahrettin Özcan’ı evine alan Sibel Güntaç eve girerek Hüsnü Güntaç’ı başından tabancayla vurarak öldü. Daha sonra iki sevgili birlikte plan yaparak öldürdükleri Hüsnü Güntaç’ı ormanlık bir alana götürerek toprağa gömdü. Cesedin daha sonra bulunmasının ardından Cinayet Bürosu Amirliği ekipleri cinayeti çözerek  Güntaç ve Fahrettin Özcan’ı gözaltına aldılar ve iki sevgili çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Bugün Kocaeli Adliyesi 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanıklar Fahrettin Özcan ve Sibel Güntaç ile avukatları katıldı. Tutuklu sanık Fahrettin Özcan mahkemede söz alarak “Hakkımda yapılan tüm suçlamaları reddediyorum. Bu cinayetten duygusallık yaparak kurtulmak istiyorlar. Ben asla kimseyi öldürmedim. İyi ki ben bu mahkemede yargılanıyorum, sizi kim kandırabilir? Sizleri çok seviyorum” diyerek komik bir savunmaya imza attı.

Duruşmada söz alan Sibel Güntaç’ın avukatı ise “Müvekkilimin küçük yaşlarda çocukları var ve psikolojik olarak zor günler yaşıyorlar. Müvekkilim tutuklu olmasından dolayı mağdur durumda. Kendisine gerekli tüm tedbirlerin uygulanarak ev hapsinde tutulmasını istiyoruz. Evde küçük çocuklarına yaşlı olan anneanneleri bakıyor. Çocuklar zaten babalarını kaybetmiş bir de annelerinden uzak kalmaları onlar için daha da zor. Babanızı anneniz öldürttü diye yapılan algılar yüzünden çocukların durumu gün geçtikçe psikolojik olarak daha bozuluyor. Çocukları göz önüne alarak müvekkilimin tahliyesini talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, davayı 1 Nisan tarihine erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.