Kocasına ölüm büyüsü yaptırmak isterken dolandırıldı

39

Almanya’da yaşayan F.A. adındaki bir kadın eşi ile yaşadığı sorunlardan dolayı internetten eşine ölüm büyüsü yaptırmak için site aramaya başladı. Araştırmaları sonucu internetten bulduğu büyücülük ve medyumluk yapan bir siteye ulaşan F.A. telefonda A.G. isimli şahıs görüştü. F.A.’nın telefonda görüştüğü kişi kendilerinin büyü, kara büyü, dini konular ve parapsikolojisi konusunda uzman oldukları ve hizmetlerini metafizik yolu ile verdiklerini söyledi.

Telefon görüşmesinin ardından A.G. isimli şahıs kendisini arayan F.A ile whatsapp üzerinden konuşmaya ve yazışmaya başladılar. A.G. bu konuşmalarda F.A adındaki kadını kara büyü ve diğer konularda uzman olduğu konusunda ikna ederek üzerinde olan kara büyü çözmek için F.A. adlı kadından 1000 Euro göndermesini istedi. FA. Adlı kadın istenilen parayı gönderdikten kısa bir süre sonra sözde kara büyüyü bozacak A.G. kara büyüyü bozmak için malzemeler alması gerektiği konusunda F.A.’yı ikna ederek kendisinden 4 aylık süre içinde parça parça olarak 8000 Euro parasını aldı.

Aradan geçen uzun zaman içerisinde hiçbir şeyin değişmemesi üzerine dolandırıldığını anlayan F.A. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunması üzerine, “nitelikli dolandırıcılık” suçundan soruşturma başlatıldı. Cumhuriyet Savcılığı yatıralan paraları çektiği tespit edilen R.A.Ç.’nin ifadesini aldı. R.A.Ç. verdiği ifadesinde “Müştekiyi hiç tanımıyorum ve görüşmedim. Kimseye medyumum veya falcılık yapıyorum demedim. Bir emlakçı dükkanında 2 yıl önce çalışırken iş yeri sahibim bana yurt dışından para gelecek. Bankadan çekme limitim var senin hesap numaranı verelim. Gelen parayı da bana verirsin dedi. Bende kendsine güvendiğim için banka hesap numaramı verdim ve hesabıma gelen paraları da A.G.’ye verdim” dedi.

Şüpheli A.G. verdiği ifadesinde “Siteyi bir arkadaşımdan tavsiye üzerine aldım. Site her ne kadar medyumluk ve büyü üzerine olsa da ben sadece fal bakıyordum. Müşteki benimle önce internet üzerinden daha sonra telefonla irtibata geçti. Bana eşine ölüm büyüsü yaptırmak istediğini söyledi. Kendisinden para istediğimde de bana parça parça 8000 Euro gönderdi. O dönem paraya çok ihtiyacım vardı, o yüzden bu suçu işledim, çok pişmanım” dedi.

Konuya ilişkin savcılığın soruşturması sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.