Vahşi cinayette sevgiliye tahliye 2kişiye müebbet

66

Antalya’da 24 Mayıs 2019 tarihinde Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde çalışan 3 çocuk babası Halit Yılmaz babası vefat eden bir arkadaşına iftar sonrası taziye ziyaretine gitti. Yılmaz’ın eve gece geri dönmemesi ve telefonlarına ulaşamaması üzerine yakınları Kepez Polis Merkezi’ne giderek, kayıp başvurusunda bulundu. Polis ekipleri yakınlarının ifadesini aldıktan sonra Yılmaz’ı bulmak için arama çalışması başlattı. Antalya- Korkuteli Yolu Cehennem Deresi mevkisinde Halit Yılmaz’ın otomobilini jandarma ekipleri yol kenarında buldu. Jandarma ekipleri aracın bulunduğu bölgede yaptığı araştırmalarda Naldöken mevkisinde de Yılmaz’ın cüzdanına ulaşırken ormanlık alanda  akşam saatlerinde ise Halit Yılmaz’ın üzeri çalıyla kapatılmış, başına poşet geçirilmiş, el ve ayakları bağlı çıplak haldeki cesedi bulundu.

Cinayet ile ilgili soruşturma kapsamında polis ekipleri Halit Yılmaz’ın cep telefonu kayıtlarını incelemeye aldı. Telefon kayıtlarının incelenmesi sonrasında Yılmaz’ın en son Zülfiye Yavuz’la görüştüğü tespit edildi. Polis, ekipleri Zülfiye Yavuz’un evine baskın yaparak Zülfiye Yavuz, eşi Muhammet Yavuz ve arkadaşı Şükrullah Taş’ı gözaltına alırken şüpheliler emniyette cinayet suçunu itiraf ettiler ve çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Şüphelilerin Antalya 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edilirken duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Savcı, “ Cinsel organı kesilerek, yüzüne siyah poşet geçirilmiş elleri ve ayakları bağlı vaziyette bulunan Halit Yılmaz’ın vahşi bir cinayete kurban gittiği Halit Yılmaz’ın daha önce sanık Zülfiye Yavuz ile ilişki yaşadığının ortaya çıkması üzerine ailevi sorunlar yaşandığını ve sanığın başka bir mahalleye taşınmak zorunda kaldığını ama yine de bu koşullarda dahi bir müddet ilişki yaşamaya devam ettiklerini, Zülfiye Yavuz’un eşi Muhammet Yavuz’un işlediği bir suçtan dolayı kısa bir süre cezaevinde kaldığı sürede dahi görüşerek sevgilisi ile ilişkisine devam ettikleri anlaşılmıştır.

Cezaevinden çıkan sanık Muhammet Yavuz eşinin ilişki yaşadığını öğrendiğinde maktul arasında husumet yaşanmaya başlandığını, olayın meydana geldiği gün evlerine gelen  Halit Yılmaz ile Muhammet Yavuz arasında yaşanan tartışmanın büyümesi üzerine sanık Zülfiye Yavuz çocuğunu alarak evden çıkmış, evde bulunan Muhammed Yavuz ile arkadaşı Şükrullah Taş maktulün kafasına evde sert bir cisimle vurarak öldürdükten sonra cinsel organını kestikleri tespit edilmiştir.

‘Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme’ ve ‘kişinin ölmesinden yararlanarak’ hırsızlık suçlarından sanıklar hakkında dava açıldığını bildiren savcı, Muhammet Yavuz ve arkadaşı Şükrullah Taş’a müebbet hapis cezası verilmesini talep etti. Sanıklardan Zülfiye Taş’ın ise öldürme eylemine iştirak ettiğine dair kesin, yeterli ve inandırıcı delil bulunamadığı için tahliye edilmesini istedi.

Mahkeme, 3 sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek, son savunmalar için duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.