Tedavisi için Cumhurbaşkanı’ndan yardım istedi

21

Konya’nın Kulu ilçesinde 2011 yılının Mart ayında meydana gelen olayda Miraç Tetik lise eğitimini yarıda bırakarak bir marangozhandede kömür sobasını tinerle yakmak istediği esnada marangozhanede büyük bir patlama meydana geldi.
4,5 AY YOĞUN BAKIMDA KALDI
Marangozhanede meydana gelen büyük patlama sonrası ağır yaralanan Tehik, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Başkent Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Patlama sonrasında Miraç Tetik’in vücudunun yüzde 69’luk bölümünde ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluşan Miraç Tetik, 4,5 ay yoğun bakımda kaldı.
TEDAVİSİ İÇİN 450 BİN LİRA GEREKİYOR
2011 yılından meydana gelen olay sonrasında bugüne kadar 45 operasyon geçirmesine rağmen yüzündeki yanık izleri giderilemezken, tedavisi için hala 450 bin liraya ihtiyacı var.
“ÇEKİNMEDEN GEZMEK İSTİYORUM”
Yaşadığı olaydan sonra Miraç Tetik müstakil evlerinin bahçesinden dışarı çıkamadı ve yüzünün eski haline gelmesi için özel hastanede 5 operasyon geçirmesi gerektiğini belirterek, “Yüzümün eski haline dönmesi için özel hastaneye gönderildim, ailemden yüzümün eski haline gelmesi ve tedavimin devam etmesi için yüklü para istendiği için 9 yıldır tedavi olamıyorum, 9 kişilik ailemize babam aldığı asgari ücretle bakıyor. Özel hastanelere para ödeyecek gücümüz yok. Ben de artık normal bir şekilde çekinmeden utanmadan gezmek, dolaşmak istiyorum” dedi.
TEK UMUDU CUMHURBAŞKANI
Baba Ebubekir Tetik ise “ Oğlumun vücudunda büyük yanıklar oldu. Tedavi görmesine rağmen yüzü hala yanık bir vaziyette. Özel bir hastanede ameliyat olması gerekiyor ama buna bizim gücümüz yetmiyor. Cumhurbaşkanı’mızdan ve Sağlık Bakanımızdan yardım bekliyoruz. Lütfen sesimizi duysunlar. Oğlum askere gitmek istedi ama alınmadı ve çürük raporu verildi. Evlenmek yuva kurmak istiyor. Bu onun en doğal hakkı. Evladımın vatanına hayırlı ve uğurlu bir evlat olmasını istiyorum ve bunun içinde yardımlarınızı bekliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.