Tatili fırsat bilen hırsızlar yakalandı

41

Okulların tatile girmesinin ardından 4 kişilik şebeke Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan ile Tepe ve Site Mahallerinde iki ayrı villayı takibe alarak ev sahiplerinin tatile gidince soyguna başladı. Şebeke elemanları takibe aldıkları evlerin önce güvenlik kameralarını etkisiz hale getirdikten sonra iki eve de girdiler.

Şebeke elemanları villaların birinde bulunan kasayı açarak içini boşaltırken diğer villadaki kasayı açamamaları üzerine kasayı villadan çaldılar. Şebeke elemanlarının yaptıkları hırsızlık sonrasında girdikleri villalarda yaklaşık 1 milyon TL tutarında mücevher ve döviz çaldı.

Şebeke elemanları yakalanmamak için çaldıkları döviz ve mücevherleri Aydın ve Muğla’daki kuyumculara bozdurup günlerini gün etmeye başladılar. Villa sahiplerinin yaşanan hırsızlık olayından 10 gün sonra 27 Ocak tarihinde döndüklerinde evlerinin soyulduğunu görmeleri üzerine durumu polislere bildirdiler.

 

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Polis ekipleri yaptıkları araştırma sonucunda şebeke elemanlarının her iki evin de kapılarının aynı yöntemle açtığını tespit ederken hırsızlık olaylarının meydana geldiği mahallelerde bulunan güvenlik kameralarını da incelediğinde daha önce kasa hırsızlığından sabıkası olan 2 kişiyi takibe aldı. Şebeke elemanları ayrıca soygunu gerçekleştirdikleri villaların güvenlik kamera kayıtlarını etkisiz hale getirirken kendilerini kaydettiğini hesaba katmayan hırsızlar yakayı ele verdi.

Polis ekipleri şebeke elemanlarına çaldıkları değerli ziynet eşyalarını Aydın ve Muğla’daki kuyumculara satarken kuyumcularının güvenlik kamera kayıtlarının kendilerine gösterilmesi  üzerine suçlarını itiraf eden hırsızların henüz açamadıkları için evden götürüp başka bir yerde sakladıkları çelik kasa da ele geçirildi. Polis ekipleri ayrıca hırsızların çaldığı döviz ve mücevherlerin yanında piyasa değeri yaklaşık 1 milyon TL tutarında olan pul koleksiyonu da ele geçirildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan şebeke elemanları adliyeye sevk edildiler. Çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından M.F., İ.K., ve E.A. tutuklanarak cezaevine gönderilirken C.A adındaki şebeke elemanı adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.