Eşini zincirle boğmuştu

23

Şiddetli geçimsizlik yaşayan Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan Ercan Öztürk eşi Zeynep Öztürk ile boşanmaya karar verdi. Ercan Öztürk daha önce kendisine ait açtığı ve satın aldığı işyerinin tapusunu eşinin üstüne yaptığı için bu işyerinin tapusunu kendisine devretmesini istedi. Karı-koca arasında bu konu yüzünden aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın kısa sürede büyümesi üzerine sinirlerine hakim olamayan Ercan Öztürk eşi Zeynep Öztürk’ü elinden bıçakladıktan sonra işyerinde bulunan bir zincirle boğarak öldürdü.

Karısını öldürdükten sonra Ercan Öztürk polis ve sağlık ekiplerini arayarak durumu bildirirken olay yerine gelen polis ekiplerine teslim oldu. Sağlık ekipleri de olay yerinde yaptıkları ilk incelemede Zeynep Öztürk’ün olay yerinde yaşamını kaybettiğini tespit ederek Zeynep Öztürk’ün cenazesini İzmir Adli Tıp Kurumu’nda otopsisinin yapılması için gönderdikten sonra Zeynep Öztürk’ün yapılan otopsi sonrasında toprağa verildi.

Ercan Öztürk hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle Aydın 1 ‘inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılırken davanın ilk duruşması bugün yapıldı.

Mahkemede ifade veren Ercan Öztürk “Bu olayların böyle olmasını istemezdim. Ailesinden ve kendisinden binlerce kez özür diliyorum. Belki de eşim bu konu için dükkâna gelmemiş olsaydı bu olaylar yaşanmazdı” dedi.

Mahkeme başkanı tarafından son savunması sorulan sanık Öztürk, “Söyleyecek bir sözüm yok takdir mahkemenindir.” diye karşılık verdi. Mahkeme heyetin verdiği kısa bir aranın ardından mahkeme başkanı Ercan Öztürk’e 20 yıl hapis cezası verdi.

Mahkeme sonrasında Zeynep Öztürk’ün babası Ahmet Adlı “Karar kabul etmiyoruz. Biz daha ağır bir ceza beklerken verilen ceza çok az. Ben şahsen 100 yıl hapis cezası bekliyorum. Bu kararı kabul etmiyoruz bir üst mahkemeye müracaat edeceğiz” dedi.

Mahkeme çıkışı Zeynep Öztürk’ün kardeşi Osman Adlı’da “Biz müebbet hapis cezası beklerken sadece 20 yıl ceza aldı. Daha önce eniştem ablamı defalarca darp etmişti bu konudaki hastane raporlarını dahi göz önüne almadılar. Bu suç bu kadar basit bir suçsa o zaman neden 20 yıl hapis cezası veriyorlar. Serbest bıraksınlar daha iyi” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.