Van’da çığ faciası

24

Van’ın Bahçesaray ilçesinde meydana gelen çığ faciasında 4 kişi hayatını kaybederken 7 kişi kurtarıldı. Olayın meydana gelmesinin ardından yapılan ihbar üzerine çığ düşmesi yaşanan bölgeye ekipler sevk edildi. Olay yerine gelen ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucunda 7 kişi kurtarılırken 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

VAN VALİSİNDEN AÇIKLAMA GELDİ
Yaşanan çığ faciası sonrasında Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez yaptığı açıklamada “İlgili birimlerimize Bahçesaray ilçesinde çığ altında kalan minibüs ve iş makinası bildirilince ekiplerimiz bölgeye sevk edildi. İlk önce 5 kişi yaralı olarak kurtarıldıktan sonra 4 kişinin cansız bedenine ulaşan ekiplerimiz çalışmalarına devam ederek minibüste kalan 2 kişiyi daha kurtardılar” dedi.

Çığ altına kalan iş makinası operatörü yaptığı açıklamada “Bölgede çalışmalar yaparken Karabet bölgesine vardıklarında bir minibüsün yol kenarında durduğunu gördüm ve kendileri ile konuştuğumda bana yolu açıp açamayacağımı sorduklarında arkadan şefim ve ekibinin geldiğini söyledim. Minibüs geçtikten sonra ilk çığ geldi. Geri gelerek durumu şefime ilettim. Daha sonra bölgeye geri döndüğümde ikinci çığ iş makinamın üstüne düşünce iş makinamla dereye düştüm. İş makinamın üzerine çığ düştükten 25 dakika sonra camı kırabildim ve kendimi iş makinasından dışarı kendi imkanlarımla çıktım. Daha sonra yola çıkarak yürürken bir minibüs beni görünce hemen beni hastaneye götürdüler. Burada durumu yetkililere haber verince ekipleri o bölgeye gönderdiler. Daha sonra çığ düşen bölgede bir minibüsün çığ altında kalanlar olduğunu tespit ederek çığ altında kalan vatandaşlara yardım edildiğini ve 4 kişinin öldüğünü burada öğrendim” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.