Elektronik kelepçeyi kırınca soluğu cezaevinde aldı

25

Aydın’ın Didim ilçesinde meydana gelen olayda muhasebecilik yapan Zeliha Erdemir, Murat Cem ile bir arkadaş ortamında tanıştıktan 4 yıl sonra evlendi ve bu evliliklerinden bir çocukları dünyaya geldi. Murat Cem K. evlendikten sonra eşine şiddet uygulamaya başlaması üzerine 7 Kasım 2014 tarihinde Zeliha Erdemir Didim 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde eşine boşanma davası açtı. 2 yıl süren dava sonunda çift 26 Aralık 2016’da boşandı.

Zeliha Erdemir eşinden ayrıldıktan sonra kendisini devamlı olarak tehdit ettiğini ileri sürerek 46 kez şikayetçi olmasına rağmen sonuç alamadı. Eşinin kendisini öldürmesinden korktuğu için her ay savcılıktan koruma kararı aldırmak zorunda kalan Erdemir, sosyal medya hesaplarından bu duruma isyan edip, ‘Ölmek istemiyorum’ mesajını paylaşarak, yardım istedi.

Murat Cem K.’ya adres değişikliği yaptığı için Aydın Barosunca, hakkında verilen uzaklaştırma kararları tebliğ edilememesi üzerine Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verildi. Didim Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Didim 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne yazı gönderildi. Mahkemede bu talepler doğrultusunda Murat Cem K.’nin, boşandığı Zeliha Erdemir’e yaklaşmaması için elektronik kelepçe ile 3 ay süreyle denetlenmesine karar verildi.

Mahkeme heyeti, ayrıca Murat Cem K.’nın 3 ay süre ile elektronik kelepçe takmasının ardından tedbir kararını gözden geçirilerek, Murat Cem K.’nın kelepçeyi takmaması halinde kendisine 3 günden 10 güne kadar zorlama hapis uygulanmasına da karar verdi.

Mahkemenin verdiği karar üzerine Murat Cem K.’ya Didim Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, elektronik kelepçe takıldı. Takılan kelepçenin arızalı olduğu tespit edilince yenisi talep edildi ve gelen yeni kelepçe Murat Cem K.’ya  26 Aralık’ta takılırken Murat Cem K.’nın bu elektronik kelepçeyi  29 Ocak Çarşamba günü kırdığı tespit edilerek hakkında  devlet malına zarar verdiği gerekçesiyle yapılan işlemler sonrasında eşine şiddet uyguladığı gerekçesi ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.