Bankadan geliyoruz diyerek…

29

Konya’nın Doğanhisar ilçesi Kemer Mahallesi’nde meydana gelen olayda yalnız başına müstakil bir evde tek başına yaşayan Nezihe Şen adındaki yaşlı kadının evine 2 kişi gelerek kendilerini bir bankadan geldiklerini söylediler. Kapısına gelen kişiler Nezihe Şen’e emekli maaşının eksik yatırıldığını, noksan kalan kısmın hesabına yatırılması için kimliğine ihtiyaç olduklarını söyleyerek kendisinden kimliğini istediler.

Nezihe Şen evinden kimliğini almak için içeri girdiği esnada 2 kişide peşinden eve girerek evde Nezihe Şen’e ait içinde 12 bin liralık burma bilezik ile nakit 10 bin lira bulunan çantasını alarak kaçtı. Nezihe Şen durumu fark ederek kendisinin çantasını alarak kaçan hırsızların aracının peşinden koştu ama yakalayamayınca durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

Nezihe Şen’in ihbarı üzerine harekete geçen jandarma ekipleri mahallede bulunan güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek tespit edilen görüntülerden paraları çalarak kaçan şüphelilere ait aracın plakasını tespit ettiler. Jandarma ekipleri kendilerini bankacı olarak tanıtan ve Nezihe Şen’in parasını ve altınlarını çalarak kaçanları Ereğli-Ulukışla yolu üzerinde yakaladılar.

Jandarma ekipleri tarafından araç içinde bulunan K.U. (33), İ.D. (42) ve V.A. (41) gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin üzerinden çıkan 9 bin 200 TL ile altın burma bilezikler ele geçirildi. Jandarmada sorguları yapılan şüpheliler sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından İ.D. tutuklanarak cezaevine gönderilirken K.U. ve V.A. adlı şüpheliler adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.