Tazminatsız kovulan engelli işçi hakkını aramaya devam ediyor

54

Engelli kadrosu ile çalıştığı özel bir firmada 4 yıl önce Office boy olarak çalışırken iş yerinde iftiraya uğrayarak kovulan Tevfik Yıldırım hakkını aramak için mücadelesine devam ediyor. Haksız bir yere yöneticisi tarafından haklı fesih kararı olmadan kendisine tazminat verilmeden kovulması üzerine mahkemeye müracaat eden Yıldırım mahkemede iş yerinin avukatlarının mahkemeye yalancı şahit getirerek verdikleri ifadeler doğrultusunda mahkemeyi kaybetti. Mahkemenin verdiği karara itiraz eden Tevfik Yıldırım bir üst mahkemeye müracat etmesine rağmen bu mahkemeyi de kaybetti.

Uğradığı haksızlıklar sonrasında üzerine astığı pankartla yaklaşık 3 yıldır haftanın üç günü çalıştığı firmanın önüne gelerek protesto etmeye başladı. Tevfik Yıldırım bugüne kadar yaptığı protestolara rağmen kendisine çalıştığı eski firmadan kimsenin ulaşmadığını ifade etti.

Tevfik Yıldırım yaptığı açıklamada  “ Eylemin hakkını alana kadar sürdüreceğini, 6 yıl boyunca emek verdiği firmadan ne yazılı ne sözlü uyarı almadan işten çıkarıldığını belirtti. İşten kovulma sebebim sadece idari amirimin şahsi tutumundan kaynaklanmıştı. Ama ilahi adalet tecelli etti ve benim haksız yere kovulmama neden olan idari amirini de işten çıkardılar. İlk mahkemede kaybedince itiraz ettim. O mahkemeye de yalancı şahit getirdiler ve onların verdiği yalan ifade yüzünden davayı kaybettim. Başka bir üst mahkemeye müracaat ettim ama oradan da mahkemeden ret kararı geldi. Burada protesto yaparken bir çok vatandaş bana destek veriyor. Benim ki tek kişilik bir eylem ve hakkımı alana kadar devam edeceğim” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.