İstanbul’da bekçilere bıçaklı saldırı

23

İstanbul’un Bahçelievler semtinde meydana gelen olayda bir kişiden şüphelenen 3 bekçi, şüphelendikleri kişinin kimlik sorgulamasını yaparken kimlik sorgulaması yaptıkları kişinin bıçaklı saldırısına uğradılar. 3 bekçi, saldırı sonrasında yaralanırken kimlik sorgusu yaparken bekçilere bıçakla saldıran şüpheli kişi bekçilerin açtıkları ateş sonucu vurularak yaralı olarak etkisiz hale getirildi. Saldırı sonrasında bıçaklı saldırıya uğrayan bekçiler ve saldırıyı gerçekleştirirken vurularak etkisiz hale getirilen şüphelin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre İstanbul’un Bahçelievler semti Zafer Mahallesi Çimen Sokak üzerinde devriye görevi yapan 3 bekçi durumundan şüphelendikleri bir şahsı durdurarak kimlik kontrolü yapmak istediler. Celal P. adındaki şüpheli bekçilerin kimlik sorgusunu yaptığı esnada üzerinde bulundurduğu bıçakla görevini yapmakta olan bekçilere saldırıp olay yerinden kaçmak isterken bekçiler tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

Yapılan incelemeler sonrasında şüpheli Celal P.’nin kasten yaralama ve evden hırsızlık suçlarından poliste suç kaydının olduğu tespit edilirken yaşanan olaylar sonrasında vatandaşların ihbarı üzerine çok sayıda sağlık ve polis ekiplerinin sevk edildiği, sağlık ekipleri olay yerinde 3 bekçinin ve saldırgana olay yerinde ilk müdahalelerini yaptıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırdıkları öğrenildi.

Polis ekiplerinin olayla ilgili çalışmalara başladığı öğrenildi.

Yaşanan silahlı saldırı sonrasında bekçilerin silah kullanım izni verilmesinin doğru bir karar olduğu bir kez daha ortaya çıkarken çarşı ve mahallelerde bekçilerin görev yapmaya başlamasından sonra yaşanan suçlarda azalma olduğu öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.