Tırnakçılar Kocaeli’de yakayı ele verdiler

80

Halk dilinde tırnakçılık yöntemi olarak adlandırılan yankesicilik yapan kişiler hakkında Kocaeli’nin Körfez ilçesinde bir çok vatandaşın mağdur olarak şikayet etmeleri üzerine polis ekipleri tarafından tırnakçılık yapan 2 suç makinası polislerin teknik ve fiziki atkibi sonrasında yakalanarak gözaltına alındılar.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün şikayet üzerine Körfez ilçesinde meydana gelen yankesicilik olayının faillerini yakalamak için çalışmalara başladı. Olayın meydana geldiği bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri iki şüphelinin kimliklerini tespit ettiler. İlçede yapılan yoğun araştırma sonrasında tırnakçılık yöntemi ile bugün ilçede iki farklı yankesicilik olayına karışan E.K. ve N.O.A. adındaki şahıslar Yarımca D-100 Karayolu yan yol üzerinde yaşanan kısa bir kovalamaca sonrasında yakalanarak gözaltına alındılar.

Polisler tarafından gözaltına alınan şüpheliler E.K. ve N.O.A. emniyette verdikleri ifadelerinde üzerine atılan suçlamaları kabul etmezken haklarında yapılan incelemeler sonrasında E.K. adındaki şüphelinin 30 ayrı suçtan, N.O.A. adındaki şüphelinin de 21 ayrı suçtan sabıka kayıtları oldukları belirlendi.

Emniyette işlemleri tamamlanan E.K.ve N.O.A. daha sonra adliyeye sevk edildiler. Adliyeye sevk edilen tutuklanarak cezaevine gönderildikleri ve yine ilçede nitelikli yağma suçu işleyen ve hakkında kesinleşmiş 10 yıl hapis cezası bulunan F.A. adındaki şüphelide çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.