Kadir Şeker’e tahliye imkanı

27

Türkiye günlerdir sevgilisi tarafından Konya’da darp edilirken olaya müdahil olması sonucu kadını kurtarmak isterken istemeden katil olmak zorunda kalan 20 yaşındaki Kadir Şeker’i konuşmaya devam ederken, Kadir Şeker’e destekler de hızla artmaya devam ediyor.

Meydana gelen cinayetle ilgili olarak Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması titizlikle sürdürülüyor.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı cinayetle ilgili, bütün delilleri eksiksiz toplayarak Emniyet Kriminal Dairesi ile Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. Polisler cinayetin meydana geldiği park ve çevresinde bulunan tüm güvenlik kamera kayıtlarını incelemek istemesine rağmen herhangi bir kayda rastlayamadı. Kadir Şeker’in olayın yaşandığı gün giymiş olduğu ve adli emanette bulunan montun üzerinde yapılan incelemede montun sağ cebine yakın olan kısmında kan izleri bulunduğu ve bu kan izlerinin olay esnasında elinde kesik olan  Kadir Şeker’in kan izleri olduğu düşünülüyor.

Kadir Şeker’in montunun göğüs hizasında bulunan kan izlerinin de yaşana olay sonrası hayatını kaybeden Özgür Duran’a ait olduğu tahmin ediliyor.

Montta yaşanan olayda hayatını kaybeden Özgür Duran’a ait kan izlerinin bulunması halinde olayın boğuşma esnasında Kadir Şeker’in yere düşerken bıçağının Özgür Duran’a saplandığı tespit edilmiş olacak. Adli Tıp Kurumu’nun mont üzerinde yapacağı ve hazırlayacağı rapora göre Kadir Şeker hakkında iddianame hazırlanacağı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.