Far çetesi yakayı ele verdi

25

İstanbul’da son günlerde bir çok aracın sadece farlarının çalınması üzerine İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri geniş çaplı bir araştırma başlattı.

ŞÜPHELİLERE EŞ ZAMANLI BASKIN

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucunda İstanbul’da bir çok aracın farlarını sökerek çalan  şüphelilerin kimlikleri ve adresleri tespit edildi. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipler tarafından daha önce tespit edilen 23 adrese  14 Şubat’ta gecesi eş zamanlı baskın düzenledi.

16 KİŞİ GÖZALTINA ALINDA

Yapılan operasyon kapsamında suç örgütü liderleri oldukları öne sürülen Yener Y. ve Yavuz A.’nın da aralarında bulunduğu 16 kişi yakalanarak gözaltına alındılar. Hırsızlık çetesi çaldıkları farları farklı sanayi sitelerindeki alıcılar üzerinden satış yaptıkları belirlenen 16 kişi emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra Çağlayan Adliyesi’ne sevk edildi.

Eş zamanlı operasyon sonrasında 90 çalıntı far, 12 motosiklet ve pompalı tüfek ele geçirildi.

OTOMOBİLLERDEN FARLARI 1 DAKİKADA SÖKÜYORLAR

Hırsızlık olaylarının meydana geldiği yerlerde bulunan güvenlik kamera kayıtları incelendiğinde olay yerine gelen 2 motosikletle 4 kişinin geldiği motosiklet sürücülerinin motorlarından inmediği, inen kişilerin de park halindeki aracın tamponunu esneterek 1 dakikadan kısa bir sürede farları söktükleri görülüyor

SANATİ SİTESİ ESNAFINA SATIŞ YAPMIŞLAR

Hırsızlık çetesi elemanları çaldıkları farların 60 bin lira değer olanları 10 bin liraya, 20 bin lira değerinde olan farları da 5 bin liraya sattıkları tespit edilirken bu hırsızlıklardan 2,5 milyon civarında bir gelir elde ettikleri öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.