Profesörün eşi hırsızı etkisiz hale getirdi

26

Sabah saatlerinde İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde meydana gelen olayda çalıştığı üniversiteye gitmek için evinden çıkarak cipine doğru yönelen Prof. Dr. Zeki Fındıkoğlu, kendisine ait cipin içinde bir şahıs olduğunu fark etmesi üzerine elindeki anahtarlarla cipinin kapılarını ve camlarını kilitleyerek çevredekilerden ve eşi Nuriye Fındıkoğlu’ndan yardım isterken cep telefonundan da olay yerine polis ekiplerini çağırdı.

Kocasının yardım talebi üzerine evden çıkmak üzere olan Nuriye Fındıkoğlu ise cipin içindeki şüpheliyi dışarıya çıkarttıktan sonra etkisiz hale getirdikten sonra bu şahsı kontrol altına alarak polis ekiplerini beklemeye başladı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri Nuriye Fındıkoğlu tarafından etkisiz hale getirilen Suriyeli Muhammed Y’yi gözaltına aldı. Olay yerine gelen polis ekipleri Muhammed Y.’nin yaptıkları üst aramasında bir laptop, 4 adet cep telefonu ve araç navigasyonu ele geçirirken şüphelinin ifadesini almak için polis merkezine götürdü.

Polis merkezinde Muhammed Y.’nin kapsamlı olarak yapılan üst aramasında ayrıca 2 otomatik kapı açma kapama anahtarı, 3 powebank, 3 flaş bellek, 3 powerbank daha ele geçirdiler.

Yaşanan olaylar sonrasında açıklama yapan Prof. Dr. Zeki Fındıkoğlu “Sabah görev yaptığım üniversiteye gitmek için evden çıkıp aracıma yöneldiğimde aracımın içinde birisini görünce çevremdekilere ve eşime yardım talebinde bulundum. Daha sonra anahtarımla aracımın kapılarını ve camlarını kilitledi. İçeride bulunan kişi bana ‘Ben Suriyeliyim, bana dokunamazsınız’ diye bağırıyordu. Ben gelmeden önce aracımda bulunan bir çok şeyi sökmüştü. Eşim Adanalıdır. Kendisini araçtan çıkarıp etkisiz hale getirdi ve polislerin gelmesi üzerine gelen polis ekiplerine bu şahsı teslim etti” diyerek ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.