Öğrencileri taşıyan servis şoförü alkollü çıktı

24

Edirne’nin Keşan ilçesinde sabah saatlerinde ilçede yolcu taşımacılığı ve öğrenci servislerini denetleyen İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri şok bir olayla karşı karşıya geldi.
Keşan denetleyen İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri sabah saatlerinde Keşan Gazi Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin servis taşımacılığını yapan ve içinde 17 öğrencinin bulunduğu sürücü Ü.A. sevk ve idaresindeki öğrenci servisi minibüsünü durdurdu. Ekipler 17 öğrenciyi taşıyan sürücü Ü.A.’nın kontrollerini yaparken sürücünün 0.68 promil alkolü çıkması denetleme yapan ekipleri şok ederken bir çok vatandaş da bu kadarına pes dedi.
Servis şoförü Ü.A.’nın ehliyetine 6 yıl süreyle el konulurken ayrıca servis şoförü Ü.A.’ya ‘karayolları trafik yönetmeliği ve okul servis araçları hizmet yönetmeliğinde uymamak ve ‘trafik güvenliğini tehlikeye atmak suçlarından da ayrıca 3 bin 16 lira para cezası kesti.
Sürücünün gözaltına alınması üzerine öğrencilerin okullarına geç kalmaması için yetki belgesi bulunan bir polis memuru servis aracını kullanarak öğrencileri zamanında okullarına yetiştirdi. Görevli polis memuru daha sonra trafikten men edilmek üzere yediemin otoparkına çekti.
Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri ayrıca sabah saatlerinde 11 öğrenci servisinin daha kontrollerini yaparken 3 servis sürücüsüne daha fazla koltuk bulundurmaktan, 3 servis aracına da

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.