Dolandırıcıların yeni oyunu

47

Aracını elden çıkarmak isteyen Elazığ’da yaşayan 1 çocuk babası Yunus Ataş, aracını internet üzerinden araç alım ve satımı yapılan bir siteye aracını 178 bin TL karşılığında satmak için ilan koydu.

İlanın koyduğu gün kendisini arayan bir kişi başka bir sitede aynı aracın 135 bin liraya satışa sunulduğunu söylemesi üzerine büyük şaşkınlık yaşayarak kendi ilanını kopyalayarak sahtekarlık yapmak için verdiği ilanı gördü.

Dolandırıcılığa izin vermemek için Yunus Ataş hemen savcılığa giderek suç duyurusunda bulunurken aynı şahsın daha önce yine başkasına ait bir aracın resimlerini kopyalayarak bir vatandaşı dolandırdığını öğrenerek bu tür dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

Konu hakkında açıklama yapan Yunus Aktaş “İlanı koyduktan 2 gün sonra bir şahıs beni arayarak aracımı almak istediğini söyleyerek benden bazı bilgiler aldı. Kendisine istediği bilgileri verdim. Benden daha sonra detaylı bilgi isteyince farklı işler yapabileceğini düşünerek istediği bilgileri vermedim. Benim verdiğim ilanın tüm bilgilerini kopyalayıp başka bir sitede daha çok ucuz fiyata ilan verdiğini öğrendim. Kendisinden şüphelendiğim için mesajlaşırken fotoğrafını aldım. Benim aracımın değerinin en az 40 bin lira civarında düşük bir rakamla benim aracımın fotoğrafları ve bilgileri ile ilan vermiş. İlanın da altına acil ihtiyaçtan satılık diye de not koymuş. Bu kişi insanları dolandırmak istiyor. Vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum” diyerek ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.