Kayınpederinin dudağını ısırarak koparan şahsa 23 yıl hapis isteniyor

38

İstanbul’un Pendik ilçesinde meydana gelen olayda Murat Gültekin adlı şahıs kardeşleri ve annesi Filiz Karakoç ile kayınpederinin yolunu keserek kayınpederi Adil Taşdemir’i beyzbol sopasıyla darp etmiş ve kayınpederinin dudağını ısırarak koparmıştı. Olay sonrasında yakalanarak gözaltına alınan Murat Gültekin tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Murat Gültekin’in eşiyle boşanma aşamasında olduğu ve eşinin ailesi ile aralarında husumet bulunmasından dolayı bu olayı kardeşleri ve annesi ile planlayarak uygulamıştı.

Saldırı esnasında Ali Taşdemir bacaklarından ve kafasından yaralanırken ayrıca damadının ısırması sonucu dudağı parçalanmıştı.

Yaşanan olayların mahkemeye yansıması sonucunda savcılık tarafından hazırlanan iddianamede “Saldırıya uğradığı iddia edilen Ali Taşdemir’in yaşanan arbede esnasında silahtan sayılan bir tornavida ile dünürü Filiz Karakoç’un kalçasını ve elini yaraladığı ama arbede esnasında olayda kullanılan tornavidanın bulunamadığı belirtilirken yapılan saldırının Murat Gültekin, Ferhat Gültekin, Kadir Gültekin ve anne Filiz Karakoç’un daha önceden planladıkları ve birlikte uyguladıkları belirtildi. Cumhuriyet Savcısının hazırladığı iddianamede tutuklu sanıklar Murat Gültekin, Kadir Gültekin ve Ferhat Gülten hakkında toplamda 7’şer yıldan 23’er yıla kadar hapis cezası istendiği öğrenildi.

Cumhuriyet savcısı tarafından ayrıca Ali Taşdemir hakkında silahla yaralama suçundan 6 aydan 1 buçuk yıla kadar hapis cezası isterken sanık Filiz Karakoç hakkında da 6 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.