Şizofren kadın daha öncede babaannesini öldürmüş

121

 

Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesi’nde 1Mart günü meydana gelen olayda hastanede şizofreni tedavisi gören N.K. hastanede yatan hastaların ortak kullanım alanında kendisine küfrettiğini iddia ettiği 3 çocuk annesi 57 yaşındaki Sultan Güner’i önce darp etmiş ardından da Sultan Güner’in iki gözünü parmaklarıyla oymuştu.

Yaşanan olay sonrasında açılan soruşturma kapsamında Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesi’nde görevli bulunan başhekim ve başhekim yardımcısının da aralarında bulunduğu 8 personel açığa alınırken Sultan Güner ise Adana Şehir Hastanesi’ne götürülerek burada tedavisine başlanılmıştı.

Saldırı sonrasında şizofren hastası N.K. tek kişilik sünger odada gözlem altında tutulmaya başlanmıştı.

Saldırı sonrasında olayla ilgili soruşturma devam ederken 2015 yılında N.K. adlı şizofren hastası kadının 85 yaşındaki babaannesini kendisine küfrettiğini öne sürerek öldürdüğü ortaya çıkarken yaşanan cinayet sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderildiği, cezaevinden sevk edildiği hastanede yapılan tetkikler sonrasında akli dengesinin bozuk olduğu anlaşılınca tedavi için Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne yatırıldığı belirlendi.

N.K.’nın Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde yattığı dönemde düş fırçası ile başka bir hastanın gözlerini oymaya kalkıştığını ve bu eyleminin görevli personel tarafından engellenmesinin ardından Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.