Şizofreni hastası babasını öldürüp annesini yaraladı

43

Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen olayda şizofreni hastası olduğu belirtilen Erdal Kuran babası İsmail Kuran’ı bıçaklayarak öldürdü ve ardından annesi Emine Kuran’ı da yaralayarak sokağa çıktı.

SOKAĞA ÇIKIP BAĞIRARAK BABASINI ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Babasını öldürüp annesini de yaraladıktan sonra üzerinde bulunan kanlı tişört ve eşofman ile sokağa çıkan Erdal Kuran “Babamı öldürdüm, annemi de yaraladım” diyerek bağırmaya başlaması üzerine komşuları durumu sağlık ve polis ekiplerine ihbar ettiler. İhbar üzerine olay yerine bir çok sağlık ekibi ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri anne Emine Kuran’a olay yerinde ilk müdahaleyi yaparak ambulansla hastaneye kaldırırken baba İsmail Kuran’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini tespit ettiler.

POLİSLER VURARAK ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Olay yerine gelen polis ekiplerine elinde babasını öldürdüğü ve annesini yaraladığı bıçakla uzun süre direnen Erdal Kuran için Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan özel izinle polis ekipleri tarafından sol bacağından vurularak etkisiz hale getirildi. Polisler tarafından sol bacağından vurularak etkisiz hale getirilen Erdal Kuran’a olay yerinde bulunan sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale yapıldıktan sonra ambulansla Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Şizofren oğlu Erdal Kuran tarafından bıçaklanarak öldürülen İsmail Kuran’ın cenazesi ise otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumuna kaldırılırken, polislerin olayla ilgili çalışmalara devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Şizofren hastası Erdal Kuran’ın uzun süredir hasta olduğu ve bir süredir ilaçlarını alamadığı öne sürülürken Erdal Kuran’a, ailesinin yardım istemesi üzerine eve gelen sağlık ekipleri tarafından yangın merdiveninden ilaç verildiği belirlendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.