Üvey oğlunu hortumla döverek öldürdü

60

Konya’da Karahöyük Mahallesi’nde meydana gelen olayda bir kişi 112 Acil Servis’i arayarak yeğeni olan Azzam Al Abdullah’ adlı çocuğun koronavirüs yüzünden hayatını kaybettiklerini ve yeğenlerini yatağında ölü olarak bulduklarını söyledi.

İhbar üzerine olay yerine bir çok polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken olay yerine gelen sağlık ekipleri küçük çocuğun vücudunda darbeler sonucu çok sayıda morluk olduğunu tespit ettiler. Yapılan araştırmalarda küçük çocuğun babasının 15 gün önce sınır dışı edildiğini, küçük çocuğun üvet annesi Raasa Osman ve kardeşleri ile birlikte yaşadığı, üvey annesi tarafından da sokaklara kağıt toplattırdığı tespit edildi.

Şüphe üzerine olay yerine gelen polis ekipleri üvey anne Raasa Osman’ı gözaltına aldı. Emniyete götürülen kadın burada verdiği ilk ifadesinde Abdullah’ın kağıt toplamak için dışarı çıktığını ve eve geldiğinde vücudunun birçok yerinde sokakta yaptığı kavgalar yüzünden morluklar meydana geldiğini söyledi.

Polisler üvey annenin ifadesindeki çelişkiler üzerine çapraz sorguya aldıkları Raasa Osman daha sonra üvey oğlu Abdullah’ı eve geç geldiği için hortumla dövdüğünü ve birkaç kez de küçük çocuğu havaya kaldırıp yere fırlattığını itiraf etti.

Küçük Abdullah’ın kardeşleri de üvey annelerinin ağabeylerini hortumla dövdükten sonra havaya kaldırıp yere attığını, bayıldığın da yüzüne su döktüğünü, ağabeylerinin ağzından kan gelmesi üzerine yatağına yatırdıklarını ifade ettiler.

Emniyette yapılan sorgusunun ardından üvey anne Raasa Osman adliyeye sevk edilirken hazırlanan ön otopsi raporundan küçük Abdullah’ın darbeye bağlı kalpte meydana gelen yoğun kanama yüzünden hayatını kaybettiğinin belirlendiği belirtildi.

Üvey anne Raasa Osman çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.