Antalya valisinin mantar isyanı

33

Koronavirüs salgını sonrasında Antalya’da 95 vakanın ve 3 can kaybının meydana gelmesi sonrası Antalya Valiliği ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca insan hareketliliğini en aza indirmeye yönelik yeni tedbir ve yasaklarla ilgili uygulama ve denetimler dün geceden itibaren daha da arttırıldı.

Alınan kararlar dahilinde Antalya’ya ister kara yolu, ister hava yolu ister deniz yolu ile giriş yapan herkesin 14 gün süreyle ikametgahlarında sıhhi gözetim altına alınması kararlaştırıldı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, tarafından ‘Çok Önemli’ başlıklı yazılı açıklamada “ Bu geceden itibaren ilimize girişlerde kontrolleri en üst seviyeye çıkarıyoruz. Ciddi mazereti olmayan ve seyahat izin belgesi olmayan hiç kimse Antalya’ya gelmeye kalkmasın. Lütfen herkes kendi şehrinde ve evinde kalsın” ifadelerine yer verildi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu yaptığı açıklamada ayrıca Antalya’nın Akseki ilçesine İstanbul’dan dün 150 kişi sadece kuzugöbeği mantarı toplamak için geldiklerini ve bunu jandarmaya beyan ettiklerine dikkat çekerek “Bu kadar insan koronavirüs salgını varken işi gücü bırakıp İstanbul’dan gelip Akseki ilçemizde mantar toplamaya gelecekler. Bunların asıl amacı mantar toplamak filan değil, sadece vaka sayısı düşük olan Antalya’ya gelmekten başka bir şey değil. Mantar toplama kendi bahaneleri. İki hafta mantar yemezse bu insanlar ölmez. Elmalı ilçemize İstanbul’dan gelen bir aile yüzünden Elmalı ilçemizde bulunan iki apartman karantinaya alındı. Bu yüzden şehrimize giriş konusundaki önlemlerimizi arttırdık” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.