Üç kişiyi başından vurdu “Namus Meselesi” dedi

47

Konya’da meydana gelen olayda hayatını tır şoförlüğü yaparak sürdüren Yusuf Özyörük (bir kamyon bakım servisine giderek burada çalışan Halil İbrahim Uzun’u tabanca ile kafasından vurduktan sonra başka bir işyerine giderek burada bulunan Yaşar Baki Uzun ve Mehmet Ali Şeflek’i adındaki kişileri tabancayla başlarından vurdu. Yusuf Özyörük 3 kişiyi kafasında vurarak öldürdükten sonra polise teslim oldu.

Yusuf Özyörük ilk cinayetini Konya’nın Karatay ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan bir bakım servisine kendisine ait bir araçla gelerek işyerinde çalışmakta Halil İbrahim Uzun’un kafasına ateş etti. Başına aldığı kurşun darbesi ile kanlar içinde yere yığılan Halil İbrahim Uzun’unu işyerinde bulunan diğer arkadaşları durumu sağlık ve polis ekiplerine ihbarı sonucu olay yerine gelen sağlık ekiplerinin olay yerindeki tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İşlediği ilk cinayet sonrasında olay yerinden kendisine ait aracıyla kaçan Yusuf Özyörük daha sonra Selçuklu ilçesinde bulunan bir işyerine giderek işyeri sahipleri Mehmet Ali Seflek ve Yaşar Baki Uzun’un kafasına ateş ettikten sonra olay yerinden kaçarak yakınlarda bulunan polis merkezine giderek teslim oldu. Burada iki farklı yerde 3 kişiyi vurduğunu söylemesi üzerine Selçuklu ilçesinde bulunan işyerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Burada sağlık ekipleri kafalarından vurulmuş olan işyeri sahiplerine yaptıkları tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybettiği öğrenildi.

Gözaltına alındıktan sonra sorgulanmak için Cinayet Büro Amirliği’ne götürülen Yusuf Özyörük’ün emniyette alınan ilk ifadesinde cinayetleri namus meselesi yüzünden işlediğini öne sürdüğü öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.