Virüs paniğine yol açan kimyasal domuz yağı çıktı

27

Kayseri’de dün meydana gelen olayda güvenlik kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde 12 katlı apartmanın girişindeki zil ve asansör tuşlarına bir madde sürerken bir kadının görüntüleri yansımıştı. Güvenlik kamera görüntülerini inceleyen apartman görevlisi durumu apartman yöneticisine bildirmiş ve daha sonra olay polis ekiplerine bildirilmişti. Olay yerine gelen polis ekipleri asansör tuşları ve zillerde bulunan maddeden numuneler almıştı. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturmaya başlarken yapılan inceleme sonrasında apartman zillerine ve asansör tuşlarına sürülen maddenin domuz yağı olduğu tespit edilmişti.

Olayla ilgili soruşturmaya devam eden polis ekipleri güvenlik kamera görüntülerindeki kadının Kezban M. Olduğunu tespit ettiler. Kezban M.’nin apartmana kocasını apartmanda oturan sevgilisinden uzaklaştırmak için apartman girişi ve asansör tuşları ile dairesinin önüne domuz yağı sürdüğünü tespit ettiler. Polis ekipleri tarafından Kezban M. akşam saatlerinde gözaltına alındı.

Polisler tarafından emniyete götürülen Kezban M.’nin burada verdiği ifadesinde “Kocasının sevgilisine büyü yapmak için böyle bir eylemi gerçekleştirdiğini” ifade ettiği öğrenilirken, Kezban M.’nin geceyi emniyette geçirdikten sonra sabah hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra “mala zarar vermek” suçundan adliyeye sevk edildi. Adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakılan Kezban M. adliye çıkışı kendisine gazetecilerin ‘neden yaptınız’ sorusuna cevap vermeden ayrıldığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.