Kızıyla nikahsız yaşamak isteyen genci öldürdü

55

Geçtiğimiz hafta Gaziantep Şehitkamil ilçesi Sanayi Mahallesi’nde meydana gelen cinayetin ardındaki gerçek ortaya çıktı. İsmail K. adındaki şahsın işyerine gelen Servet K.’yı kavga esnada bıçaklayarak öldürmüştü.

İsmail K.’nın gözaltına alındığı emniyete “Kızı ile nikahsız olarak yaşamak isteyen Servet K.’nın işyerine gelerek kendisini tehdit ettikten sonra hakaretlerde bulunması üzerine çıkan kavgada Servet K.’yı bıçakladığı öğrenilirken Servet K.’nın daha öncede İsmail K.’yı defalarca tehdit ettiği, evinin önünde bulunan araca zarar verdiği ayrıca İsmail K. ve aile bireylerinin cep telefonlarına ağır hakaretler içeren mesajlar attığı ve bu mesajlarda ayrıca tehditler bulunduğu öğrenildi.

İsmail K.’nın emniyette verdiği ifadesinde “ Servet K. kızımla bir süre arkadaşlık yaptıktan sonra kızımla evlenmek istediği için iki ailenin tanıştığını, ancak ailesinden duyduğu sıkıntıdan dolayı kızı ile evlenmek isteyen Servet K. ve ailesi ile görüşmeyi kestiklerini bunun üzerine Servet K.’nın kendisine kızımla nikahsız yaşamak istediğini söyledi. Buna karşı gelince bana hakaretler ve tehditler etmeye başladı. Bir gece evimize gelerek kapının önünde duran aracıma zarar verdi. Daha sonra benim ve aile bireylerimin cep telefonlarına tehdit ve hakaret içeren mesajlar atarak bizi taciz ediyordu. Olay günü işyerime gelip beni tehdit etmeye kalkınca aramızda tartışma çıktı. Daha sonra kavgaya dönüşünce tezgah üstünde bulunan bıçakla kendisini öldürdüm. Cinayetten birkaç gün önce evimin önüne gelip aracımın lastiklerini bıçakla kestikten sonra camlarını parçaladı ve kapının önünden bana ‘Kızımı istediği zaman alacağını, nikah kıymayacağını ve kimsenin bir şey söyleyemeyeceğini ve buna hayır diyecek erkek varsa ‘ diyerek beni tahrik etmişti” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.